Howard: “Lakers, Finallerde Raptors ile Karşılaşacak.”

Howard: “Lakers, Finallerde Raptors ile Karşılaşacak.”

Serbest oyuncu döneminde Kawhi Leonard’ı Clippers’a kaptıran son şampiyon Toronto Raptors, sezona girildiğinde şampiyonluğun favorilerinden biri olarak gösterilmiyordu. En az bir süper yıldıza sahip olmadan bu zorlu ligde şampiyonluk iddiasında bulunmanın bir hayli zor olduğunu bilen Kanada ekibi adeta “imkansızı” arzuluyordu. Şampiyonluk ihtimalleri sürekli olarak artmasına rağmen hala Lakers, Bucks, Clippers, Celtics ve Rockets gibi takımların arkasındaydılar.

Bu oranları hesaplayanlar, onları sağlam bir şampiyonluk adayı olarak görmeseler de meslektaşları onları bu yarışın içinde görüyorlar. LeBron James, Raptors’ın koçluk sistemine, kadro yapısına ve takım kimyasına övgülerde bulunurken; bunlar da yeterli değilmişçesine veteran pivot Dwight Howard, bu övgüleri bir adım daha ileri götürdü ve “Lakers’ın normal sezonda Raptors ile olan maçlarının bitmesine rağmen bu iki takımın finallerde tekrar karşılaşacaklarını” iddia etti. Raptors çaylağı Oshae Brissett’in “NBA Reformu” adlı vloguna kısa bir süre konuk olan Howard, “Toronto’nun Doğu Konferansı Finalleri’ni aşacağını ve Lakers ile NBA Finalleri’nde oynayacağı” tahmininde bulundu.

Howard’ın Raptors demesinin nedeni yüksek ihtimalle Brissett’in kamerayı Howard’a tutmasıydı, ancak bu o kadar da iddialı bir açıklama olarak görülmemeli.

Raptors elit seviyede savunma yapan bir takım, ligin en verimli şekilde üçlük atan ekiplerinden biri ve şampiyonluğa ulaştıkları geçen seneden daha da kenetli hale gelmiş olan bir takım. Ayrıca Raptors, Kawhi Leonard’ın yokluğunda çok daha önemli bir rolün yükünü sırtlayan Kyle Lowry gibi göründüğünden çok daha değerli bir süper yıldıza sahip.

Finallere olan yolculukları her iki takım için de kolay olmayacak; ancak her ikisinin de finallere ulaşmak için gerçekçi şansları var. Birkaç ay içinde onların nelerle karşılaşacağını göreceğiz.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/8/3/21352998/lakers-news-dwight-howard-nba-finals-prediction-toronto-raptors