Yedekler Direnemedi

Yedekler Direnemedi

Resmi maçların başlamasına bir hafta kala, ilk hazırlık maçımızdan Dallas Mavericks karşısında 104-108 mağlubiyetle ayrıldık. LeBron James ve Anthony Davis’in yalnızca ilk yarıda forma giydiği maçta farkı 13’e kadar çıkarsak da, ikinci devrede yedek kadro ağırlıklı mücadele eden takımımız, Mavs’in son bir buçuk periyotluk güçlü serisine karşılık veremeyince mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Son saniyelerde farkı 2’ye kadar indirsek de bu çabamız yeterli olmadı.

Lakers’ta LeBron James ve Anthony Davis, oynadıkları süre boyunca iyi görünürlerken, yeni transferlerden Dion Waiters da beğeni topladı. Kadrodaki en önemli eksiklerden biri olan kendi pozisyonunu yaratabilme ve içeriye drive edebilme konusunda birkaç güzel izlenim bırakan Waiters’ın taraftarları heyecanlandırdığını söylemek yanlış olmaz.

James, 15 dakikada 6’da 4 ile 12 sayı 5 asist üretirken, Davis de yine 15 dakikada 7’de 5 ile 12 sayı yaptı ve üç sayı içinden hiç şut kaçırmadı. McGee ve Cook da 13’er sayıyla onları takip ederken, Dwight Howard ve Kyle Kuzma da 9’ar sayı ve 7’şer ribaund ürettiler.