Avery Bradley Orlando’ya Gelmeyecek!

Avery Bradley Orlando’ya Gelmeyecek!

Avery Bradley, 30 Temmuz’da Orlando’daki Disney Stüdyoları’nda başlaması beklenen NBA sezonuna katılmayacağını açıkladı. Bradley’nin bu tercihindeki en önemli faktörün, oğlunun sağlık sıkıntıları olduğu belirtiliyor. 6 yaşındaki oğlunun ağır solunum yolu enfeksiyonları geçirme öyküsü olduğu için, Orlando’daki izole alana girmek için sağlık kontrollerini geçememe ihtimali yüksekti. Avery Bradley de bu nedenle şu zamanı ailesine ayırmak istediğine karar verdi.

Ne kadar uzun bir ara verilmiş olsa da, Avery Bradley sezon bitmeden önce son 1.5 ayı çok formda geçirmişti. Son 16 maçta maç başına 2.4 üçlük isabetini, %44.3 gibi elit bir üçlük yüzdesiyle bulmuştu. Aynı zamanda işin savunma kısmında da hazırlık kampından beri herkesin övmeye doyamadığı bir oyuncuydu. Onun savunmadaki efektifliğini, sezon başında geçirdiği sakatlık sonrası Lakers’ın düşen savunma eforuyla da görmüştük.

Avery Bradley dışında Dwight Howard da Orlando’da oynamaya sıcak bakmayan Lakers oyuncularından biriydi. Onun durumu ise şimdilik belirsiz. Sağlık mazereti olmadan oynamak istemeyen oyuncuların bu kararlarını NBA’e bildirmesi için son gün 24 Haziran Çarşamba olduğu için, Howard’ın kararını da yakında duyabiliriz.

Son olarak Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Avery Bradley’nin yokluğunu doldurmak için Lakers’ın 1 numaralı hedefi JR Smith olacakmış.