“Beklediğim Her Şey Ve Fazlası.”

“Beklediğim Her Şey Ve Fazlası.”

LeBron James ve Anthony Davis, birlikte oynadıkları ilk sezonda lige kasırga gibi girdiler ve Los Angeles Lakers’ı Batı Konferansı’nın tepesine taşıdılar. Davis’in Sixers karşısında gösterdiği 37 sayı 13 ribauntluk harika performanstan sonra LeBron James ise takım arkadaşı Davis ile uyumları için şu kelimeleri kullandı:

“Beklediğim her şey ve fazlası.”

” Zaten bu yüzden takıma gelmesini istedim. Böyle generasyonel bir yetenek varsa ve takımınıza ekleme şansına sahipseniz, onu takıma katmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. 

Lakers, Davis’i kadrosuna katmak için Haziran ayında ciddi bir paket çıkmak zorunda kaldı. Bu pakette Brandon Ingram, Lonzo Ball, Josh Hart gibi genç yetenekler ve 2019 4. sıra draft hakkı, bir adet 1. tur hakkı ve iki adet de birinci sıra değiştirme hakkı vardı. Ama şu ana kadar Lakers’ın performansı, verilen parçalara değdi gibi gözüküyor.

Takım sahibi Jeanie Buss’a sezonluk bilet sahiplerine özel bir etkinlikte Davis takası ve Davis’in performansı sorulduğunda şunları söyledi:

” Anthony Davis gibi bir yeteneği almanız için etkileyici bir paket çıkmanız gerekliydi. Ama Anthony Davis’i Lakers formasıyla görmek tarif edilemez. Tüm beklentilerimin de üzerine çıktı. Onun takımımızda olması heyecan verici. 

Davis şu ana kadar maç başına 26.6 sayı, 9.5 ribaunt ve 2.5 blok ortalamaları ile oynarken, LeBron da 25.4 sayı ve ligin en iyisi olan 10.7 asist ortalamaları ile 17. sezonunda yine dominant bir sezon geçirerek Davis’e eşlik ediyor. Davis ve LeBron’u içeren beşlerin de Cleaning The Glass’a göre net reytingi +8.1.

Lakers da 47-13’lük derecesi ile, sezonun bitimine 22 maç kala, Batı Konferansı’ndaki en yakın rakibine 5.5 maç fark atmış bulunuyor.