Lakers, Önümüzdeki Hafta Dion Waiters İle Görüşecek

Lakers, Önümüzdeki Hafta Dion Waiters İle Görüşecek

Dünkü yazımızda Lakers’ın Dion Waiters’la ilgilendiğini ve geçtiğimiz hafta iki tarafın görüştüğünün haberini vermiştik. Bu sabah Pelicans ile oynadığımız maç sırasında yeni bir gelişme daha yaşandı. Yahoo Sports ve TNT muhabiri Chris Haynes’ın verdiği bilgiye göre Lakers yetkilileri ve Waiters, bir görüşme daha gerçekleştirmek için 2 Mart Pazartesi günü buluşacaklar. Toplantı tarihi bize Lakers’ın niyetiyle ilgili bazı ipuçları verebilir.

Bir oyuncunun yeni bir takımla anlaşıp play-off’ta forma giyebilmesi için en geç 1 Mart’ta serbest kalma işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Dion Waiters ile bu konuda bir sıkıntı yok, çünkü o zaten serbest kaldı. Ancak belli ki Lakers bu konuda aceleci olmayacak ve o tarihe kadar bekleyerek diğer serbest kalan oyuncuları da görmek istiyor. Waiters, şu an için takımın guard ihtiyacı için düşünülen en önemli isim gibi gözüküyor. Ancak Lakers’ın daha çok değer verdiği isimler sürpriz bir şekilde serbest kalırsa, takım bu opsiyonları da değerlendirmeye alacak.

Lakers’ın Waiters ya da bir başka oyuncuyla anlaşması için kadroda yer açması gerekiyor. Bu konuda öne çıkan isimler ise, ana rotasyona giremeyen Daniels ve Cook. Dudley’nin tecrübesi nedeniyle kadroda tutulması daha muhtemel.