Cousins, Seneye Lakers’a Dönebilir

Cousins, Seneye Lakers’a Dönebilir

Bildiğiniz gibi Cousins, sezon başında talihsiz bir sakatlık yaşayarak çapraz bağlarını koparmıştı. Los Angeles Lakers, kadrosunda Markieff Morris’e yer açmak için geçtiğimiz günlerde DeMarcus Cousins’ı serbest bıraktı. Ancak gelen haberlere göre Lakers’ın, tecrübeli oyuncunun tesislerde çalışmasına izin vereceği ve önümüzdeki sezon tekrar sözleşme imzalamaya sıcak baktığı belirtiliyor.

Bu sene 30 yaşına girecek oyuncu maalesef üst üste önemli sakatlıklar yaşadı. Bundan sonraki basketbol kariyeri büyük soru işareti olarak görülse de, önümüzdeki sezon hangi takıma gideceği ve parkelere nasıl döneceği merak konusu. Cousins, 4 kez All-Star ve 2 kez All-NBA takımlarına seçilmeyi başardı.

Pelicans döneminde Anthony Davis’le oynayan oyuncu, son yıllarda dış şutunu da geliştirmişti. Lakers, Cousins ile sözleşme imzaladığında, yıldız oyuncuyu sezon planlamasında önemli bir parça olarak görüyordu. Cousins’ın da sezon öncesi kilo verdiği ve hazır olduğu gözlenmişti. Ancak daha sezon başlamadan antrenmanlarda sakatlanan oyuncu, Lakers formasıyla sahaya çıkamadı. Seneye iki taraf da aynı umutlarla tekrar bir birliktelik düşünebilir, ancak bu konudaki en önemli faktör oyuncunun sağlık ve fiziksel durumu olacaktır.