Los Angeles Lakers 125 – 100 Phoenix Suns

Los Angeles Lakers 125 – 100 Phoenix Suns

NBA’de Batı Konferansı lideri Los Angeles Lakers, All-Star Hafta Sonu öncesindeki son iç saha maçında sakatlıklarla boğuşan Phoenix Suns’ı konuk etti ve 125-100’lük sonuçla galibiyete ulaştı. Bu sonuçla birlikte Lakers, 52. maçında 40. galibiyetini almayı başardı. İkinci çeyrekten itibaren kontrolü elen alan Lakers, bir daha arkasına bakmadı ve çok rahat şekilde maçı kazandı.

Maç iki tarafın da iyi hücum performansıyla başladı ve Lakers, Anthony Davis önderliğinde skorda önde kalmayı başardı. Yeni bir rotasyon anlayışına giden Koç Vogel, ilk çeyreğin bitimine 5.45 kala Rajon Rondo’yu LeBron James’in yerine oyuna soktu. Rondo, kendi adına sezonun en iyi maçlarından birisini çıkardı. Lakers ilk çeyreği 31-30 önde bitirdi.

İkinci çeyrek başı Rondo şova sahne oldu. Kendi başına 2 üçlükle 8-0’lık seri yapan Rondo’nun önderliğinde farkı çift hanelere çıkaran Lakers, Phoenix’in uzun konusunda yaşadığı problemleri boyalı alanı iyi kullanarak avantaja çevirdi. Anthony Davis’in içeriden bulduğu sayılar ve Rondo’nun üçlüklerine Bridges ve Carter’la cevap veren Phoenix, farkı tek haneye indirdi. Devreye 61-52’lik Lakers üstünlüğü ile gidildi.

İkinci yarı ise hücumlar açısından facia başladı. İki takım da devreye 8’de 1 saha içi isabeti ile başlarken Phoenix farkı 6 sayıya indirdi. Lakers daha sonra savunmada aldığı net ribauntları hızlı hücumlara çevirmeye başladı ve Bradley’in üçlüğüyle farkı 15 sayıya çıkardı. Üçüncü çeyreğin ortasından itibaren ise maç neredeyse tamamen koptu. Lakers son çeyreğe 90-75’lik üstünlükle girdi.

Son çeyrekte Howard’ın hücum ribauntlarıyla neredeyse her kaçırdığı şutu tamamlayan Lakers, son 5 dakikayı garbage time’a çevirdi ve maçı 125-100’lük skorla rahat kazandı.

Lakers’ta Anthony Davis 25 sayı 10 ribaunt 5 asist, Rajon Rondo 23 sayı 4 ribaunt 6 asist, LeBron James 17 sayı 8 ribaunt 9 asist 8 top kaybı, Dwight Howard 14 sayı 15 ribauntla oynadı.

Suns’ta Bridges 18 sayı attı.

Lakers, All-Star arasından önceki son maçını Denver deplasmanında oynayacak.