Darren Collison Bu Sezon Dönmüyor!

Darren Collison Bu Sezon Dönmüyor!

Darren Collison, bildiğiniz gibi geçtiğimiz yaz, ailesine ve inançlarına odaklanmak adına emekli olmaya kadar vermişti. Henüz 31 yaşında bu kararı alması herkesi şaşkına uğratmışken, geçtiğimiz günlerde basketbola geri dönebileceği haberiyle birlikte önceliğinin Los Angeles takımları olduğu söyleniyordu. Özellikle takas döneminde hiçbir hamle yapmayıp, yalnızca serbest oyuncu piyasasına yönelen Los Angeles Lakers için elzem bir oyuncuydu.

Collison, geçtiğimiz hafta içinde bir Lakers maçını izlemeye gelmiş ardından takımın sahibi ve yöneticisiyle yemek yerken görüntülenmişti. Bu haberler ve görüntüler oyuncunun Lakers ile anlaşmaya çok yakın olduğu izlenimi bırakmıştı.

Ancak ESPN muhabiri Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Collison, emekliliğine devam etme kararı aldı. Bu sezonun geri dönüş için uygun olmadığını düşünen oyuncu, kararını Los Angeles ekiplerine iletti. Bu kararın ardından özellikle oyun kurucu pozisyonunda sıkıntı yaşayan Lakers’ın nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.