Darren Collison Bilmecesi

Darren Collison Bilmecesi

Lakers’ın sezon başından beri hissettiği en büyük iki eksikten biri olan “kendi skorunu yaratıp oyun kurabilecek guard” eklentisi artık tek bir ihtimale kalmış durumda. O da dün akşam üzeri Lakers Başkanı Jeanie Buss ile yemek yiyip, akşam da Houston Rockets maçını Staples Center’da izleyen Darren Collison. Ancak Collison, hala sorulara fazlasıyla politik cevaplar veriyor ve henüz emeklilikten dönüp dönmemeye kendisinin de karar vermediğini söylüyor.

Collison, 2019 Free Agent piyasasında 10+ milyonluk teklifler görmesine rağmen şahsi ve dini sebeplerle emekliye ayrıldığını açıklamıştı. Dünkü maçı izlemesiyle ilgili soruya ise: “Sadece maçı izlemeye geldim, başka bir şey değil. Salonun en iyi yerini kaptım.” şeklinde cevap verdi.

Tabii ki bunun politik bir cevap olduğu ve Lakers’ın Collison ile görüşme halinde olduğu çok bariz. Zaten gelen istihbaratlara göre Lakers kendisiyle ciddi anlamda irtibat halinde. Hatta bu irtibata Anthony Davis de katılmış durumda. Davis, Lakers’ta ne kadar mutlu olduğunu, buradaki planlarını ve birlikte nasıl daha iyi olacaklarını Collison’a iletmiş.

ESPN’den Ramona Shelburne’ün haberine göre; Darren Collison’ın karar vermeden önce, durumu ailesi ve menajeriyle son bir kez değerlendirmek istiyor. Bu değerlendirme Lakers’ın veya diğer takımlarından tekliflerinden çok, tekrar NBA’e dönüp dönmeme kararıyla alakalı. Collison’ın önümüzdeki hafta kararını netleştirmesi bekleniyor.

Çoğu kaynak Lakers’ın Collison’la ilgili açık ara favori durumunda olduğunu düşünse de, Matt Barnes’a göre hala şanslar Lakers ve Clippers arasında %50 – %50 şeklinde eşitmiş.