Kobe Bryant’ı Anma Töreni, 24 Şubat’ta Staples Center’da

Kobe Bryant’ı Anma Töreni, 24 Şubat’ta Staples Center’da

26 Ocak Pazar günü kızı Gianna ile birlikte helikopter kazasında trajik bir şekilde hayatını kaybeden efsane oyuncu Kobe Bryant’ın anma töreni, yıllardır sırtında taşıdığı 24 numara ve babası gibi basketbol oynayan kızı Gianna’nın 2 numaralı formalarına atfen 24 Şubat’ta (24/2) yapılacak. Tören halka açık ve 20 yıl boyunca basketbol oynadığı, bir nevi evi olan Staples Center’da olacak.

NBA’in, Lakers’ın ve spor dünyasının simge isimlerinden biriydi Kobe. Beklenmedik ölümü karşısında herkes büyük bir şok ve üzüntü yaşadı.

Hayranları, günlerdir Staples Center’ın önünü anma yeri haline getirerek çiçekler, mumlar, balonlar ve oyuncaklar bıraktı. Ayrıca kazanın meydana geldiği Calabasas bölgesi de çiçeklerle donatıldı. Anısına açılan büyük deftere binlerce kişi hatıralarını, üzüntülerini ve isimlerini yazdı. Geçtiğimiz günlerde Portland Trail Blazers ile vefatı sonrası ilk maçına çıkan Lakers, salonun tüm koltuklarına 8 ve 24 numaralı formalarla donatmıştı. Bir başka NBA efsanesi LeBron James, yaptığı konuşmada çok üzgün olduğunu ve Kobe’nin mirasını devam ettireceğini dile getirdi.