Los Angeles Lakers 129 – 102 San Antonio Spurs

Los Angeles Lakers 129 – 102 San Antonio Spurs

Los Angeles Lakers evinde, ezeli rakiplerinden San Antonio Spurs’e karşı hata yapmadı ve rahat bir şekilde galibiyete ulaştı. Normal sezonda Spurs ile son maçından da galibiyet ile ayrılan Lakers, sezonda Spurs’e karşı 4’te 4 yaparak bir nevi süpürgeleri sallamış oldu. Özellikle Lakers’ın ribauntlardaki üstünlük ve ekstra şut performansı galibiyette belirleyici oldu.

Spurs tarafından baktığımızda gerçekten kötü bir maç çıkardılar. Tüm savunma dezavantajları bariz bir şekilde ortaya çıktı. Atletizm problemi ile ribaunt savaşında hezimete uğradılar. Derozan ve Forbes dışında maçın başa baş olduğu dönemde iyi katkı veren bir oyuncusu yoktu. Üstüne Lakers’ı hiçbir şekilde yavaşlatamayan savunma da eklenince fark kaçınılmaz oldu.

Lakers’a geldiğimizde ise, kısır başlayan maçta Lakers 2.çeyrekten itibaren yavaş yavaş çember ve çevresini domine etti. İkinci yarının başında bir ara fark 20’lere kadar geldi. Daha sonra Spurs’ten reaksiyon gelse de, 4.çeyrekte LeBron’un alev alması ve üst üste 5 üçlük isabeti bulmasıyla maçı koparmayı başardı Lakers. Mcgee-Howard-Davis üçlüsünün atletizmi ve Kuzma’nın ribaunt katkısı da yine galibiyette önemli faktörlerdendi.

Maçın adamı LeBron James’ti. 4.çeyrek başındaki sekans James Worthy dahil pek çok kişiye içine Kobe kaçmış dedirtti. Maçı 36 sayı, 7 ribaunt ve 9 asist ile bitiren James galibiyetin baş mimarıydı.

Bir sonraki maç yeni takas yapmış Rockets karşısında, 7 Şubat Cuma sabah 06:30’da oynanacak.

Kobe Bryant’ın San Antonio Spurs karşısında sergilediği etkileyici performanslar: