Los Angeles Lakers 8 – 24 Portland Trail Blazers

Los Angeles Lakers 8 – 24 Portland Trail Blazers

Los Angeles Lakers, Kobe’nin, kızı Gianna’nın ve diğer 7 kişinin vefatından sonra Staples Center’daki ilk maçına çıktı. Lakers taraftarıyım diyen herkes için hayatlarında izledikleri en ağır maçtı sanırım bu. Tüm takım 8 ve 24 numaralı Bryant formaları ile ısındı, maç öncesi bir video ile Kobe Bryant’ın kariyeri anıldı, LeBron James maç öncesi konuşma yaptı ve bütün taraftarlar Kobe ve MVP tezahüratları ile Kobe’ye seslendi. Maç öncesindeki duygusal yoğunluktan sonra, bir de maç oynandı tabii ama bu olayların üzerine ne kadar anlamlıydı ve sizler maç hakkında bir yazıyla ne kadar ilgilenirsiniz emin değilim.

Zaten bu yazı da her zamanki maç değerlendirmesi gibi değil, kısa bir özet şeklinde olacak ve sizler için aşağıda bazı videolar hazırladık.

Hem duygusal, hem basketbol anlamında çok zor maç oldu Lakers için. 127-119 kaybedilen maçta Damian Lillard 48 sayı, 10 asist, 9 ribaund ile gecenin tartışmasız yıldızıydı. Lakers’ın en etkili oyuncusu Anthony Davis’ti. 37 sayı, 15 ribaund, 6 asist ve 5 blokluk harika bir maç çıkarırken, Kyle Kuzma da 17 sayı ve 15 ribaund üretti. LeBron James ise pek oralı değildi. 22 sayı, 10 asistle oynadı ama çok kötü şut attı ve tam 5 top kaybı yaptı.  Rakipte bir diğer etkili isim ise 30 sayı, 12 ribaund ve 5 blokluk performansıyla Hassan Whiteside oldu.

Sıradaki maç back-to-back, bu gece Kings deplasmanında.


Kobe Bryant için yapılan video:

LeBron James’in maç öncesi konuşması:

Kobe Bryant’ın Portland Trailblazers’a karşı gösterdiği etkileyici performansları: