All-Star Formatı, Kobe Bryant’ın Anısına Değiştirildi

All-Star Formatı, Kobe Bryant’ın Anısına Değiştirildi

Geçtiğimiz günlerde helikopter kazası sonucu kızıyla beraber trajik bir şekilde hayatını kaybeden efsane oyuncu Kobe Bryant’ı onurlandırmak amacıyla NBA yönetimi, bu yıl Chicago’da oynanacak olan All-Star maçının formatında değişikliğe gitti. Öte yandan Kobe Bryant’ın anısına All-Star hafta sonu organizasyonu için yapılacak diğer değişiklikler de daha sonra duyurulacak.

Lakers’tan Lebron James ve Bucks’tan Giannis Antetokounpo’nun kaptanlığındaki takımların karşılaşacağı All-Star maçının ilk üç periyodunda da skor 0-0’dan başlayacak. Böylece 12’şer dakikadan oynanacak olan ilk üç periyodun galibi ayrı ayrı belirlenmiş olacak ve kazanan taraf, seçtiği bir hayır kurumuna 100 bin dolarlık bağış yapma hakkı elde edecek.

Son periyota girildiğinde ilk üç çeyreğin skorları toplanacak ve toplam skorla devam edilecek. Ancak bu çeyrek süresiz olacak ve önde olan takımın skorundan 24 sayı fazlası hedef skor olacak ve o sayıya ulaşan takım maçın galibi olacak. Örneğin ilk üç çeyreğin skoru 100-95 bittiyse, yüksek skor olan 100’e 24 eklenecek, hedef sayı 124 olarak belirlenecek ve 124 sayıya ulaşan takım maçın galibi olacak. Ek olarak maçı kazanan takım 200 bin dolar daha bağış yapacak.

Bildiğiniz gibi 24, Kobe Bryant’ın forma numarasıydı ve bu şekilde ona saygı duruşu yapılmış olacak.