Philadelphia 76ers 108 – 91 Los Angeles Lakers

Philadelphia 76ers 108 – 91 Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers bir kez daha fizikli ve atletik kanatları olan takım karşısında rezalet bir performans göstererek kaybetti. Bu yenilgi ile deplasman turunu noktalayan Lakers, artık takıma ekleme yapılmalı diye bağırıyor. Alarm zilleri kadro ilk kurulduğunda da çalıyordu ama artık kulak zarını patlatacak bir seviyeye çıktı. LeBron daha önce kadromuz yeterli tarzı açıklamalar yapsa da sahadaki oyun öyle demiyor.

Sixers açısından her şeyin tam istedikleri gibi gittiği bir maç oldu. Şutlar girdi, savunmada Lakers’a göz açtırmadılar ve son çeyrekteki küçük bir sekans dışında gereksiz top kaybı yapmadılar. Ben Simmons ile Tobias Harris skor yükünü çekerken, Thybulle’un yaptığı savunma, Furkan’ın ilk yarıda Horford’ın son çeyrekte soktuğu kritik şutlar ile farkı yarattılar. Maçın en iyisi ise Ben Simmons’tı. Maçı 28 sayı, 10 ribaunt, 8 asist ve 4 top çalma ile bitirdi.

Lakers tarafına geldiğimizde ise tamamen hayal kırıklığı bir performans izledik. Yine yeni yeniden bir fizikli forvetlere sahip takıma karşı vasat altı hücum etti Lakers. Ritimsiz hücumlara, kötü şut gecesi ve rezil top kayıpları da eklenince yenilgi kaçınılmaz oldu. Ama bu maçın en önemli noktası kesinlikle Lakers’ın zaaflarına vurabilen takımlara karşı yaşadığı çaresizliği göz önüne tekrar sermesiydi. Bu zaafları kapatacak bir hamle, eğer hedef şampiyonluk ise, şart.

LeBron toplam kariyer sayısında Kobe’yi geçerek üçüncü oldu ama vasat bile denemeyecek bir oyun sergilediği gecede geldi bu başarı. Özellikle yaptığı saçma top kayıpları ve kötü şut tercihleri ile yenilginin baş mimarlarındandı.

Davis de yine iyi bir skor gecesi geçirse de maç içi efektifliği çok düşüktü. Mcgee’nin yokluğunda hala uzun süreler 4 oynaması da hiç hayra alamet değil. Bu takımın başarıya giden yolda reçetesi Davis’in 5 oynaması iken bu hamleden böyle kaçılmaya çalışılması anlaşılır gibi değil.

Lakers’ın bir sonraki maçı 29 Ocak Çarşamba, saat 06:00’da LA Clippers karşısında olacak.