James, Davis ve Vogel 2020 All-Star’da!

James, Davis ve Vogel 2020 All-Star’da!

Los Angeles Lakers’tan LeBron James ve Milwaukee Bucks’tan Giannis Antetekounmpo, iki konferanstaki en yüksek oyları alarak takımlarının kaptanları olmayı garantilediler. James, 17. NBA sezonunda 16. kez all-star olurken; Batı frontcourt’undaki en yüksek ikinci oyu alan Anthony Davis de kariyerinde 7. kez all-star olacak. Lakers, 2013 yılındaki Kobe Bryant – Dwight Howard ikilisinden sonra ilk kez bir all-star maçına aynı anda iki oyuncusunu gönderiyor.

Ayrıca Lakers, bu sabah Nets’i yenerek all-star arasına kadar Batı’da lider kalmayı garantilediği için Koç Frank Vogel da “Team LeBron”un koçluğunu yapacak ve ikinci kez all-star tecrübesi yaşayacak. Vogel, maç sonunda konuyla ilgili şunları söyledi: “Teknik ekibimiz harika iş çıkardı. Gerçekten. Her maça ayrı oyun planı ve özel hazırlıkla çıktık. Bana takımı idare edebilmem için çok büyük yardımları dokunuyor. Bundan daha mutlu olamazdım, ama bu takım başarısının ödüllendirilmesinden daha fazlası değil. ”

16 Şubat’ta all-star maçında oynayacak 10 oyuncunun yerleri resmileşirken, henüz kimin hangi takımda oynayacağı belli değil. 30 Ocak tarihinde koçlar tarafından yedekler belirlenecek, 6 Şubat tarihinde ise iki takımın kaptanları, takımlarının draft seçimlerini yaparak kadrolarını belirleyecekler.

İki konferansta ilk beş çıkması kesinleşen oyuncular şu şekilde: