Alex Caruso, Gördüğü İlgiden Ötürü Minnettar

Alex Caruso, Gördüğü İlgiden Ötürü Minnettar

Bu sezon Chicago’da oynanacak olan 2020 NBA All-Star maçı için yapılan oylamada, en çok oy alan isimlerden biri de Alex Caruso oldu. Los Angeles Lakers guardı Caruso, aldığı oylardan dolayı gurur duyduğunu ve taraftarlara minnettar olduğunu belirtti. Son açıklanan bilgiye göre Westbrook, Booker, Mitchell gibi bir çok NBA yıldızından fazla oy alan oyuncu, bu durumun ekstra bir sevgiden kaynaklandığının da elbette farkında.

Caruso, taraftarların desteğiyle gurur duyduğunu, ancak bu sezon daha ziyade rolüne odaklanmış durumda olduğunu söyledi:

Hayranlarımın olması inanılmaz bir şey ve onları seviyorum. Açıkçası hoşuma da gidiyor. Ama artık bu oylama mevzusu geride kaldı ve işime odaklanmış durumdayım. Orada olmayı hak eden başka oyuncular da var.

Caruso, oylamada gerisinde kalan oyunculardan herhangi bir tepki görmediğini de belirtti:

Elbette ligdeki en iyi 30 oyuncudan biri değilim. Rolümü ve takım için ne yaptığımı biliyorum. Rakip oyuncular da beni tanıyor ve oylama konusunda hiçbir şey söylemediler. Çok iyi sezon geçiren bir çok yıldız var. Ama günümüz sosyal medya çağı ve bir şeyler hemen yayılıyor. Taraftar, taraftarlığını yapar. Dediğim gibi, bu sevgi için teşekkür ediyorum ama bunu hak eden çocuklar var.

Alex Caruso, takıma katıldığı 2017 yılından bu yana ilk kez bu sezon ciddi anlamda bir rol üstlenmiş durumda. Özellikle işin savunma ve enerji kısmında takıma katkı sağlayan oyuncuya Lakers taraftarı da büyük destek veriyor.