Los Angeles Lakers 107 – 139 Boston Celtics

Los Angeles Lakers 107 – 139 Boston Celtics

Los Angeles Lakers, sezonun en ağır yenilgisini aldı. Anthony Davis ve Rajon Rondo’nun dönmesiyle tam kadro çıktığı maçta Lakers, ilk defa böyle bir hezimete uğradı. Tüm sezon en çok övdüğümüz özelliği olan, geriye düşse de reaksiyon gösterme, maça ortak olma gibi özellikleri en önemli rakibine karşı ve Martin Luther King gününde, ulusal yayınlanan maçta göstermeye tenezzül bile etmediler.

Celtics açısından baktığımızda ne istedilerse yapmayı başardılar. Ortaya düşen tüm topları topladılar, hücum ribauntlarında üstünlük sağladılar, üçlükten çılgın attılar ve hatta topu sadece kontrol altına almaya çalışırken bile basket buldular. Kesinlikle maça daha hazır ve istekli gelen taraftı Celtics. Taraftarın da müthiş desteğiyle vurup geçtiler.

Lakers tarafına geldiğimizde cidden konuşulacak çok bir şey yok. Takım LeBron’undan Caruso’suna faciaydı. Sanki 2 haftadır maça çıkmamış gibi bir halleri vardı. Maçın ilk dakikalarında sahaya bir şov sunup sonra şalteri indirdiler. Lakers’ın sezon boyunca en çok övündüğü özelliği olan savunmanın darmadağın olmasıyla birlikte de 139 sayı sezonun yenilen en yüksek skoru oldu.

Bu maçta şu şöyle kötüydü, bu böyle kötüydü kısmına girmeye değecek bir şey yaşandığını düşünmüyorum. Ama daha büyük bir problem Lakers’ın başının üstünde sallanıyor. Bunu ilk Clippers maçında ve daha sonra Raptors karşılaşmalarında görmüştük. Sonra Bucks ve Clippers yenilgilerinde tekrar yaşadık. O yüzden Celtics maçında takımın nasıl oynayacağını merak ediyordum. Artık kesin cevabı da almış olduk. Lakers çok yönlü forvetlere sahip takımlara karşı kadroda küçük veya büyük çaplı bir değişiklik yapmazsa bu sezon başarılı olamayacak. Kadronun eksiklikleri düşük seviyeli takımlarda ortaya çıkmasa da orta üst ve tepe takımlara karşı alarmlar her maçta yüksek sesle çalıyor. Önümüzdeki iki hafta Lakers’ın playoff’taki umutları için belirleyici olacak gibi görünüyor.

Bir sonraki maç 23 Ocak Perşembe, saat 03:30’da New York Knicks deplasmanında oynanacak.