Los Angeles Lakers 128 – 99 Cleveland Cavaliers

Los Angeles Lakers 128 – 99 Cleveland Cavaliers

Los Angeles Lakers, Rajon Rondo ve Anthony Davis’ten yoksun çıktığı maçta, evinde Cleveland Cavaliers’ı konuk etti. Maça uyku modunda başlayan Lakers, ilk çeyrekte sadece 21 sayı üretebildi ve Cavs karşısında geri düştü. Avery Bradley’nin topsuz cut’ları dışında hücumda hiçbir şey çalışmıyordu. Cavs ise Kevin Love önderliğinde sınırlı imkanlarına rağmen konsantre ve istekli bir görüntü çizerek maçın ilk bölümünde üstünlük kurmayı başardı.

İkinci çeyrek de Cavaliers’ın üstünlüğüyle geçti. Kenardan gelen Dudley, Howard ve Caruso biraz enerji getirmeye çalışsalar da LeBron ağırlık koyamıyor, üçlükler girmiyor ve son maçların formda ismi Kuzma da şutları sokamıyordu. Ancak yine de Lakers kafa olarak maçtan kopmadığı ve Cavs’in gücü bir yere kadar yettiği için devreye 1 sayılık farkla girildi.

Üçüncü çeyreğin başında Danny Green’in basketiyle ilk kez öne geçtik. Lakers bu çeyrekte LeBron James’in de ağırlık koymaya başlamasıyla birlikte daha derli toplu bir görüntü çizdi. Cavaliers’ın da art arda top kayıplarıyla birlikte Lakers seriler yakalamaya başladı. Ve Caruso’nun buzzer-beater’ıyla Lakers son çeyreğe 14 sayı farkla girmeyi başardı.

Son çeyrekte ise LeBron ve Howard önderliğinde havaya giren ve üstünlüğünü koruyan bir Lakers vardı. LeBron James üst üste attığı basketlerle maçı koparırken, bench’ten büyük katkı getiren Howard, eğlenmeye ve eğlendirmeye başladı iyiden iyiye. Ve Howard bu maçta da yine yapacağını yaptı, tek denemesinde üçlük isabeti bularak iyi performansını eğlenceli sonlandırdı. Son bölümde Daniels’ın üçlükleriyle birlikte taraftarlar iyice havaya girdi, takım maça kötü başlasa da keyif vererek bitirmeyi bildi.

128-99’lük rahat bir skorla Lakers üst üste 9. galibiyetini aldı. LeBron James 31 sayı ve 8 asistle maçın yıldızı olurken, Howard 21 sayı, 15 ribaund ile gönüllerin yıldızı olmayı başardı. Kuzma, Green, Bradley ve Caruso çift haneli skor üreten diğer isimlerdi. Olumsuz anlamda değineceğim isim ise; sezonun hayal kırıklığı yaratan ve rotasyona girmekte dahi zorlanan Quinn Cook, maalesef takımın yedek oyun kurucusu sakatken, rakip Cavaliers’ken bile kendini göstermek için çabalamıyor, bireysel kötü gidişine reaksiyon vermiyor.

Anthony Davis (kalça zedelenmesi) ve Rajon Rondo (parmak zorlanması), bu maçta forma giyemediler. İki oyuncunun da ciddi bir sakatlığı kalmadı. Davis’in iyileştiği, ancak ağrısının tamamen geçmesinin beklendiği belirtiliyor.

Önümüzdeki maç, Perşembe sabahı, 06:30’da Orlando Magic’le.