Thunder Galibiyeti Sonrasında Ne Dediler?

Thunder Galibiyeti Sonrasında Ne Dediler?

Los Angeles Lakers, ilkleri yaşamaya ve bunları inanılmaz şekilde avantaja çevirmeye devam ediyor. Çok zorlu geçmesi beklenen ve Anthony Davis’ten yoksun çıkılan Dallas deplasmanında, bir de elde kalan diğer iki uzun McGee ve Howard’ın 3. periyotta beşer faul almasıyla bu sezon ilk kez 5 kısa ile oynamak zorunda kalmıştı Lakers. Hem de yaklaşık 19 dakika boyunca. Bugün de, bu sezon ilk kez Davis ve James’in aynı anda olmadığı bir maç oynamak zorunda kaldılar.

Üstelik Lakers, bu maçta back-to-back deplasmanını oynarken, karşısında NBA’in en formda takımlarından biri vardı. Kalça sakatlığı sebebiyle forma giyemeyen Anthony Davis, grip nedeniyle dinlendirilen LeBron James’in yanında, bir diğer ilk beş oyuncusu Danny Green de bu maçta forma giyemeyecekti. Ama sorun yoktu. Özet değerlendirmesini buradan okuyabileceğiniz maçın sonucunda Lakers, sezonun en zorlu ve değerli galibiyetlerinden birini alarak, üst üste 8. zaferini kazandı ve Batı Konferansı’nın zirvesindeki yerini perçinledi.

Kyle Kuzma ve Rajon Rondo’nun yıldızlaştığı maçın sonucunda kim nasıl yorum yaptı?

Koç Frank Vogel: “Oyuncular büyük bir tutkuyla ve çok sıcak başladılar. Hem hücumda, hem de savunmada çok yüksek bir enerji ve tempo ortaya koydular. Özellikle Quinn, Troy ve Jared gibi her gün oynamayan oyuncularım için fazlasıyla gururluyum ve inanılmaz mutluyum. Her zaman hazır olmak zorundalar ama maç oynamadığınız sürece bu kolay bir şey değil. Bu gece olduğu gibi hazır olduklarını görmek ve sahaya ağırlık koyarak galibiyeti koparmaları harikaydı. Bugün için ayrıca Kyle ve Rajon’a teşekkür etmek istiyorum. Takıma ciddi anlamda liderlik ettiler. Kuzma’nın zamana ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Sabır bu işin anahtarı. Her geçen gün biraz daha konforlu oynamaya devam ediyor ve ondan bugünküne benzer bir sürü performans daha göreceksiniz. Rondo için de, henüz sezon başında söylediğim gibi, onun oyuna olan etkisi oyuna getirdiği farklılıkla alakalı. Takım arkadaşlarına güven veriyor. Hücumdaki tempoyu ayarlıyor. Özellikle tempoyu arttırdığı ve açık alanda takımı yönlendirdiği zaman bambaşka bir seviyeye çıkabiliyor.”

Kyle Kuzma: “Muhtemelen ligdeki en hacimli takımız. Aynı zamanda en derin kadroya da bizim sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu takımdaki herkesin kanıtlayacak bir şeyleri var. AD bir yüzük kazanmaya çalışıyor, LeBron bunu Los Angeles’ta başarmak istiyor, ben kendimi sürekli geliştirmek ve kanıtlamak istiyorum, Dwight geri dönüşünü kabul ettirmeye çalışıyor.. Herkesin kanıtlamaya çalıştığı bir şeyler var, bu yüzden hiç bir maçı hafife almıyoruz. Biz kazanmaya aç bir takımız ve çıkıp her maçı domine etmek istiyoruz. Ve her maçı kazanmamak için bir sebebimiz yok. Şahsen, takas dedikoduları umrumda değil. Daha önce aynı şeyi bir kaç defa yaşadım. Önüme ve oyunuma bakıyorum.”

Dwight Howard: “Bu ligdeki en önemli şey bu. Çoğu oyuncu, istediği dakikaları bulamadığı zaman kendini bırakır ve eskisi gibi çalışmazlar. Daha sonra maçta oynadıklarında da bu ortaya çıkar, tamamen yok olurlar. Ancak özellikle Quinn Cook ve Troy Deniels gerçekten inanılmaz profesyoneller. Oynamadıkları zaman, spor salonundalar ve çalışıyorlar. Dakika aldıklarında da bunu görüyoruz. Önemli şutlar sokuyorlar, kritik işler yapıyorlar ve üzerlerine düşeni yerine getiriyorlar.”

Ayrıca maç sonu Anthony Davis mikrofonu aldı ve Rajon Rondo’ya sordu: “LeBron James ve Anthony Davis yokken nasıl bir oyun yapısı düşündünüz?”

Rajon Rondo: “İkisinin toplam kullandığı şut sayısı 75 civarı, ben de bu sayıyı bölüştürmeye çalıştım. Kuz da oynuyordu, bu da bir başka 38 şut demek (gülerek). Açıkçası sadece agresif olmaya ve herkesi oyuna dahil etmeye çalıştım. Takım olarak hep birlikte oynamaya çalışıyoruz ve bu mentalite ile devam ediyoruz. Tek mentalitemiz, çıkıp gereken neyse yaparak o galibiyeti almak.”