Eski Lakerlar Staples’a Dönüyor

Eski Lakerlar Staples’a Dönüyor

“Baby Lakerlar” bu sabah doğdukları yere, yani Staples Center’a geri dönüyor. Lakers’ın eski potansiyel yıldızları Brandon Ingram, Lonzo Ball ve Josh Hart, Lakers’tan ayrıldıklarından beri ilk kez NBA’de oynamaya başladıkları yere geri dönüyorlar. İlk maçı Pelicans’ın sahasında, nefesleri kesen ve Anthony Davis’in 40 sayı attığı maçta Lakers, 15 sayıdan geri gelerek son topta kazanmıştı.

Yazın Lakers ile Pelicans arasında yapılan son yılların en sansasyonel takas anlaşmalarından birinde Lakers, Anthony Davis karşılığında Ingram, Ball ve Hart’ı Pelicans’a vermişti. Bu takasın tüm NBA’de yankıları sürerken, takasa dahil olan her oyuncunun da kendine göre bir reaksiyonu olmuştu.

Bu reaksiyonlardan en çok ses getirenine Josh Hart imza atmıştı. Bu takastan dolayı, kendi podcast yayınında Lakers organizasyonuna ateş püskürmüş ve tepki çekmişti. Daha sonra özür dileyerek o kısımların çıkarılacağını sandığını söylemişti. Bakınız: Özrü kabahatinden büyük olmak. Ardından da takas edildiğinin resmileştiği gün Twitter profil fotoğrafını Pelicans formasıyla olan (photoshoplu) haline çevirmişti ve Instagram hesabından bolca gülen selfie paylaşımları yapmıştı. Bakınız: Ergenus.

Lonzo Ball ise biraz daha sakin karşılamış, ama yine de Lakers’ın bu takası yaptığı için pişman olacağını ima etmişti. Ayrıca takas edildiğini Twitter’dan öğrendiği için de sitemkar söylemlerde bulunmuştu. Aynı zamanda takaslandığı için heyecanlı ve sabırsız olduğunu da dile getirmişti.

Brandon Ingram ise bu takas sonrası en sessiz kalan ve olgun karşılayan taraftı. Yalnızca takas sonrası Instagram hesabından bir tane gülümseyen emoji paylaşımı yaptı. Onun dışında kendi beyanı olmadı. Fakat arkadaşı Kyle Kuzma’nın söylediğine göre, Pelicans’a gittiği ve orada potansiyel olarak yakalama ihtimali olan başarılar için heyecanlı olduğunu duymuştuk.

Ve şimdi eski “evlatlar” yuvaya rakip olarak ilk kez geri dönüyor. İlk maçta Lonzo Ball oynamamıştı. Bu kez tam kadro geliyorlar. Şüphesiz ki, çok daha iyi durumda olan ve kazanmasına kesin gözle bakılan takım Lakers. Ancak Ball, Ingram ve arkadaşları Lakers’a bozgun tadında bir mağlubiyet yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Maç, bu sabah (Cumartesi sabahı) 06:30’da oynanacak.

Lakers’ta Alex Caruso baldır sakatlığı sebebiyle son maçta yalnızca 4 dakika oynayabilmişti ve bu maç için de oynaması şüpheli görünüyor. Anthony Davis de klasik olarak sağ omzu sebebiyle sakatlık raporunda bulunuyor ama bir sürpriz olmazsa oynaması bekleniyor.

Güncelleme 22:27 – Alex Caruso maç kadrosundan çıkartıldı.