Los Angeles Lakers 108 – 95 Dallas Mavericks

Los Angeles Lakers 108 – 95 Dallas Mavericks

Los Angeles Lakers, NBA’in 1 numaralı hücum takımı olan Dallas Mavericks’i 95 sayıda tutarak, üst üste ikinci galibiyetini almayı başardı. 4 maçlık yenilgi serisinden sonra moral toplamak için çok önemli olan bu maçta, Lakers hata yapmadı. Toplamdaki derecesini 26 galibiyet 7 mağlubiyete getiren Lakers, Batı Konferansında en yakın rakibi Denver ile arasındaki farkı 2.5 galibiyette tutmayı başardı.

Dallas Mavericks açısından baktığımızda, Lakers gibi, onlar da sakatlıklar ile boğuştu. THJ’nin ilk çeyrekteki şanssız sakatlığı, üstüne yeni sakatlıktan dönmüş Doncic’in ikinci çeyreğin sonundaki sert düşüşü derken, bu b2b maçtan görece sağlam çıkmak galibiyetten daha önemliydi. Doncic sezondaki en kötü maçlarından biri oynayıp, Dallas takım olarak Lakers’ın hücumlarının önüne geçemeyince yenilgi kaçınılmaz oldu.

Lakers tarafına geldiğimizde ise, bu galibiyet takım için çok kritikti. Dallas, Lakers’ı sezon içinde en çok zorlayan rakiplerden biri oldu bu sezon. Bu takıma karşı sakatlıklara rağmen galip gelmek, hem de bu kadar kötü giden bir dönemde bunu başarmak, takıma ciddi moral olmuştur. Maç genelinde ise, Lakers uzunları pota altını domine etti. Davis, Mcgee ve Howard toplamda 49 sayı üretirken, bu üçlü sadece 6 şut kaçırdı.

Maçın oyuncusu Anthony Davis’ti. Maçı 23 sayı, 9 ribaunt, 4 asist ile bitiren Davis +/- istatistiğinde +16 ile bu alanda maçın en iyisi oldu. Top paylaşımının dengeli olduğu maçta, Davis takımın skor yükünü sırtlayan oyuncuydu.

LeBron James için skor anlamında sönük bir maçtı. Üçüncü çeyreğin sonları yaklaşırken 5 sayıdaydı. Daha sonra bulduğu üçlükler ve faul isabetleriyle 13 sayıya çıkıp, çift haneli serisini bozmamayı başardı. Skor üretmekte zorlandığı bu maçta, takım arkadaşlarını besleyerek 13 asist yaptı ve NBA asist krallığındaki 1.liğini korumaya devam etti.

Maçın sürpriz oyuncuları ise Howard ve KCP oldular. Özellikle KCP inanılmaz bir sezon geçiriyor. Sezon genelinde takımın en güvenilir üçlük tehdidine dönüşen Caldwell-Pope, bu maçta da 5’te 4 üçlük isabeti bularak takımın elini rahatlattı.

Bir sonraki maç 2 Ocak Perşembe, 06:30’da Phoenix Suns karşısında oynanacak.