LakersTR: Haftanın En’leri

LakersTR: Haftanın En’leri

Los Angeles Lakers, kötü başladığı bir haftayı, arka arkaya aldığı Blazers ve Mavs galibiyetleri ile güzel bir şekilde kapadı. Bu haftanın teması, bench’ten alınan ekstra katkı oldu. Oynanan 3 maçta hiçbir oyuncu 25 sayıyı aşamazken, bench’ten gelen ortalama skor katkısı 55.7 sayı oldu. Oyunculardan dengeli bir şekilde katkı alınan bu haftada, LakersTR ekibi olarak, sizin tercihleriniz ile, “Haftanın En’leri”ni hazırladık.

Haftanın En İyi Oyuncusu: Kentavious Caldwell-Pope

Kentavious Caldwell-Pope, Lakers adına sezonun en ilginç hikayelerinden biri olmaya devam ediyor. Bradley’nin sakatlığı ile ilk beşe yerleşen KCP, bu hafta Bradley’nin sağlığına kavuşması ile tekrar bench’ten gelmeye başladı. İlk beş çıktığı dönemde beklentilerin çok üzerinde katkı veren ve bunu ilk beşte çıkması sayesinde ritim kazanmasına bağlayan KCP, bu hafta bench’ten geldiği 3 maçta pek ritim kaybetmiş gibi görünmedi. Kenardan gelerek ortalama 15 sayı üreten KCP, bunu %58 saha içi ve %75 üçlük gibi çılgın yüzdeler ile yaptı. LeBron ve Davis’in de kendi standartlarında zayıf bir hafta geçirmesiyle birlikte “Haftanın En İyi Oyuncusu” seçilmeyi başardı.

Haftanın En Büyük Hayal Kırıklığı: Danny Green

Kendisinden beklentilere göre, vasat altı geçirdiği bir Aralık ayını, çok kötü bir hafta ile kapattı Danny Green. Özellikle Clippers maçında kaçırdığı boş şutlar ve savunmada yaptığı basit hatalar ve fauller ile yenilginin baş sorumlularından biriydi. Ne kadar Mavericks maçında yüzdeli oynamış olsa da haftayı 6 sayı ortalama ve %33 saha içi, %31 üçlük yüzdeleriyle kapattı. Yakın zamanda bu kötü şut döneminden çıkması dileğiyle.

Haftanın En Sürpriz Performansı: Clippers’a karşı Kyle Kuzma

Bu sezon sakatlıklar ve rolünü bulamaması gibi nedenler ile bir türlü ritim yakalayamayan Kyle Kuzma, Clippers maçında ona güvenin çok daha fazla olduğu dönemlerden bir kesit sundu. Bilek sakatlığından döneli sadece iki maç olmuşken böyle bir performans vermesi umut vericiydi. İlk çeyrekte takımı tek başına maçın içinde tuttu ve alev aldığında ne kadar katkı verebileceğini gösterdi.

Haftanın En İyi Hareketi: LeBron James’in takip bloğu