“Oynamaya Çalışacağım.”

“Oynamaya Çalışacağım.”

Los Angeles Lakers’ta sakatlıklar can sıkmaya devam ediyor. Son korkutucu olay da Miami Heat deplasmanının son dakikalarında Anthony Davis’in başına geldi. Maçın son 4 dakikasında bir pozisyonda sağ ayak bileğini hafifçe burkan Davis, maçı sekerek tamamlamıştı. Davis’in “day-to-day” olarak listelendiği ve bu geceki Indiana Pacers deplasmanında “oynamaya çalışacağı” belirtildi.

Lakers, dün sabah Heat deplasmanını da kayıpsız geçerek üst üste 14. deplasman galibiyetine, genelde üst üste 7. galibiyetine imza attı ve 24-3’lük derecesiyle tüm NBA’in zirvesindeki yerini de korumaya devam etti. Sezonun en zorlu ayını geçiren Lakers’ın önünde çok zorlu maçlar ve sıkı bir fikstür var. Lakers, bu gece oynayacağı Indiana deplasmanından sonra, Cuma sabahı Milwaukee Bucks deplasmanına gidiyor. Bucks, şu anda NBA’in en iyi 2. derecesine sahip takımı (24-4). Üç gün sonra Staples Center’da konferansın en güçlü takımlarından biri olan Denver’ı ve yine üç gün sonra da Christmas gecesinde Clippers’ı ağırlayacağız. Ayın son günlerinde de Portland deplasmanına gidip, hemen ertesi gün Los Angeles’ta Mavericks’i konuk ederek ayı kapatıyoruz.

Bu yoğun ve zorlu fikstürün arasında Davis’in hafif de olsa sakatlığı ve “oynamaya çalışacağını” söylemesi, sakatlıklarla başı sıkça derde girmiş olan Lakers taraftarına biraz ürkütücü geliyor. Taraftarının büyük bir bölümü, bu zorlu fikstürün içinde Pacers maçında Davis’in kendini zorlamayıp, dinlenmesi gerektiği görüşünde.

Söylenenlere göre ise Lakers; bu formu bozmayıp, be gece kazanarak üst üste 15. ve Bucks deplasmanında da kazanıp üst üste 16. deplasman galibiyetini alarak NBA rekorunu egale ederek Staples’a dönmek istiyor. Davis’in yaptığı fedakarlığın en önemli sebebi de bu.

Bakalım bu karar, Anthony Davis ve Lakers’a nasıl geri dönecek…