Los Angeles Lakers 113 – 110 Miami Heat

Los Angeles Lakers 113 – 110 Miami Heat

Rakip bu sezon elindeki genç kadroyla müthiş işler yaparak doğuda ikinci sıraya kadar yükselen Miami Heat. Dragic ve Winslow gibi eksikleri var, Lakers’ta ise Kuzma forma giyemiyor. Maç dengeli başlıyor ancak LeBron James hiç konsantre değil. İlk yarıda tam 7 top kaybı yapıyor ve çoğu da hızlı hücum olarak geri dönüyor. Ve ilk yarıda çok kötü üçlük atan bir Los Angeles Lakers.

Haliyle oyunun kontrolü tamamen Miami Heat’in eline geçiyor. Özellikle Howard’ın sahada olduğu bölümde Lakers, Miami’nin hareketli hücumlarını savunmakta da zorluk çekiyor. İlk yarıda fark 14’e kadar çıksa da Davis’in çabalarıyla 8 sayı gibi bu oyuna göre makul bir skorla oyuncular soyunma odasına gidiyor.

İkinci yarıya farklı bir konsantrasyonla çıkan Lakers aradaki farkı kapatıyor ve öne geçiyor bir anda. Uyanan LeBron James maçı kazanmak için gaza basarken, bu bölümde McGee de iyi oyunu ve bloklarıyla dikkat çekiyor. Oyunun geri kalan bölümünde Lakers üstünlüğünü korusa da farkı açamıyor. Son bölümde vidaları sıkıyoruz ancak maçı koparmaya yetmiyor ve Nunn’ın üçlüğüyle fark 1’e kadar iniyor. Serbest atışlarla farkı 3’e çıkarıyoruz ve Jimmy Butler son topu kaçırınca 113-110’luk skorla sezonun 23. galibiyetini alıyoruz.

Davis 33 sayı, 10 ribaund ve 3 blokla maçı tamamlarken, ilk yarıda 7 top kaybeden LeBron James sonrasında sadece 1 kez kaybediyor ve 28 sayı, 12 asist ve 9 ribaund’la galibiyete yine önemli bir katkıda bulunuyor . Kcp ve Bradley çift haneye ulaşan diğer isimler. McGee’nin 5 bloğu göze çarpan bir diğer istatistik. Benchten iyi katkı yapmasına alıştığımız Rondo ve Howard bu maç etkisiz kaldılar. Caruso’nun da bu sezon en az süre aldığı maçlardan biri oldu.

Önümüzdeki maç Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece 02:00’da Trae Young’lu Atlanta Hawks ile.