Rehavet Yok!

Rehavet Yok!

Los Angeles Lakers, 2014-15 sezonunun tamamında kazandığı maç sayısına bu sezon yalnızca 24 maçta ulaştı. Lakers, sezona en son 21-3 ile başladığında takvimler 2008 yılını gösteriyordu. O sezonun sonunda Lakers, finalde Orlando Magic’i yenerek NBA şampiyonluğuna uzanmıştı. Ayrıca mevcutta süren 11 maçlık deplasmanda kazanma serisi de, 1972-73 sezonundan beri yakalanan en uzun seri.

Lakers yalnızca formda değil, adeta alev alev yanıyor. Buna rağmen arka planda ve soyunma odasındaki hava oldukça ciddi ve temkinli. Lakers için şu ana kadarki başarının sırrı, anı yaşamak ve maç maç düşünmek.

Pazar günü rahat kazanılan Minnesota maçından önce Koç Frank Vogel, kendisinin ve takımın havata girmediğini, konsantrasyonlarını her daim en üst seviyede tutmaya devam edeceklerini söylemişti. Tarihi başlangıç, olası galibiyet rekoru ve “Yılın Koçu” ödülü ihtimalleri ile ilgili sorulan soruya şu şekilde cevap verdi: “Öyle şeyleri düşünmeme izin vermiyorum. Ben, her güne 0-0 gibi uyanıyorum. Takımımdan da aynı şeyi yapmasını ve yalnızca önümüzdeki güne bakmalarını istiyorum. Bu tür şeyleri medya konuşabilir. Ama biz gerçekten, her gün yalnızca daha iyi olmaya odaklanmış durumdayız.”

Lakers’ın daha iyi olmak için bu hafta önünde bazı fırsat ve engelleri olacak. Florida’ya, Magic ve Heat deplasmanına gidiyorlar. Özellikle Doğu Konferansı’nda 3. sırada bulunan Heat deplasmanı, Lakers için belirleyici sınavlardan biri olacak.

Aynı soru LeBron James’e sorulduğunda şöyle cevap veriyor: “Bunu soracağınız son kişi benim. Ben tamamen o anda yaşıyorum. Beni tek ilgilendiren şey maç günü ne yaptığımız ve ertesi gün nasıl daha iyi olacağımız. Rekor, tarih yazma gibi şeyler bu emeklerin yalnızca bir ödülü. Henüz yolun çok başındayız. Böyle şeyleri kesinlikle düşünmüyoruz..”


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2019/12/9/21004177/lakers-news-winning-streak-start-lebron-james-frank-vogel-anthony-davis-history-warriors-record