Anthony Davis, 2. Kez Haftanın Oyuncusu

Anthony Davis, 2. Kez Haftanın Oyuncusu

Ve Anthony Davis, ayın 2’si ile 8’ini kapsayan haftada, “Batı Konferansı Haftanın Oyuncusu” ödülünü kazanarak bu sezon ikinci kez bu ödülü almayı başardı. Lakers’ın oynadığı 4 maçı da kazandığı haftada sırasıyla 25, 26, 39 ve 50 sayı atarak takımın hücum yüküne büyük katkıda bulunan Davis, hafta boyunca %63 saha içi isabeti ile 35 sayı, 8 ribaund, 2,5 asist, 2 blok ve 1,8 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Bu sabah oynanan Minnesota maçında kariyerinin dördüncü 50 sayılık maçını çıkaran Davis, aynı zamanda 7 ribaund, 6 asist ve 4 de top çalma yapmıştı. İki gün önceki Portland deplasmanında ise 39 sayı, 9 ribaund ve 3 blokluk etkileyici bir performans sergiledi.

Pazar gecesi alınan Dallas mağlubiyetinden sonra 3 maçlık deplasman turunu süpüren ve bu sabah da rakibini Staples Center’da rahat geçen Lakers, Davis’in hücumda ve savunmada önderliğiyle yeni bir galibiyet serisi yakalayarak 4 maça ulaştı.

Davis, kariyerinin 7. “haftanın oyuncusu” ödülünü kazanırken, en son bu sezonun başında 4 Kasım’da da bu ödülün sahibi olmuştu. Batı Konferansı’nda ödülün diğer adayları ise Dallas’tan Luka Doncic ve Phoenix’ten Devin Booker’dı.