Avery Bradley Tamamen İyileşti

Avery Bradley Tamamen İyileşti

15 Kasım’da, Avery Bradley’nin sağ ayağında oluşan ince, kılcal kırığın onu bir süre sahalardan uzak tutacağı haberini vermiştik. Arada kalan 3 haftalık süreçte 12 maç kaçırdı Bradley. Geçtiğimiz hafta topla çalışmalara başlasa da ancak gerçek zamanlı idmanlara katılamıyordu. Bugün yapılan açıklamada, Bradley’nin artık tam olarak iyileştiği ve tam temaslı idmanlara katılabileceği duyuruldu.

Bu gece oynanacak Minnesota maçı kadrosunda bulunmayan Bradley’nin, bugünden itibaren “day-to-day” olarak belirtilmesi ve deplasman turunda kadroda olması bekleniyor. Sakatlandığı güne kadar ilk beşin vazgeçilmez bir parçası ve Vogel’ın deyimiyle “savunmayı başlatan adam” olan Bradley’nin geri dönüşü takım için çok büyük önem arz ediyor.

Kaçırdığı 12 maçlık bölümde Lakers 11 galibiyet almasına rağmen kısasavunmasında zorlandığı açıkça görülmüştü. Döndükten sonra tekrar ilk beşe yerleşmesi beklenen Bradley’nin tam olarak hangi maçta döneceği ve yedekten mi geleceği henüz belirsiz.

Bradley, sakatlanan kadar oynadığı 10 maçta (hepsi ilk beş) 9,6 sayı ortalamasıyla oynarken, her maç rakibin en iyi kısasını çok başarılı bir şekilde savunmuştu.