Los Angeles Lakers 100 – 114 Dallas Mavericks

Los Angeles Lakers 100 – 114 Dallas Mavericks

Los Angeles’ta bir öğlen maçı. Ancak Lakers alışılmışın aksine maçın başında gayet konsantre gözüküyor. Özellikle savunmada. LeBron daha maçın ilk dakikalarında 3 top çaldı bile. Davis pota altındaki etkili oyunu ve bloklarıyla, D. Green de üçlükleriyle krala eşlik ediyor. Fakat sonlara doğru savunma gevşedi ve takım bu oyunu yeterince skora yansıtamadı. İlk çeyrek 30-25 sona eriyor.

İkinci çeyrekte de bu gevşeklik devam ediyor LeBron’un konsantre ve eforlu oyununa rağmen. Rölantide gitmeye başlıyor karşılaşma. Rondo’nun oyuna girmesi negatif etkiledi takımı. Devre arasına bir kaç dakika kala bir atak daha yapmaya çalışıyoruz LeBron ve AD önderliğinde.

Üçüncü çeyrek başlıyor ve hala maç başındaki havayı yakalayamıyoruz. Daha kötüsü Dallas da ritmini buluyor ve 28-5’lik seriyle 20 sayı geri düşüyoruz. Bu bölümde LeBron da çok etkisiz. Çeyreğin son dakikalarına girerken Caruso’nun 2 üçlüğüyle birlikte farkı 10’a kadar düşüyor. Fakat bu kıvılcım da kısa sürüyor ve Doncic’in sayılarıyla birlikte 15 sayı farkla son çeyreğe gidiyoruz. Kötü oyun bir yana hakemler de son maçlardaki istikrarını koruyarak dengesiz düdüklerine kaldıkları yerden devam ettikleri bir maç daha.

Ve son çeyrek. Fakat takımdan hala bir reaksiyon yok. Maç kopmak üzere ama günün kötülerinden Rondo-Kuzma falan sahada. Koç Vogel tekdüze bir rotasyon uyguluyor böyle bir maça göre. Dallas tıkır tıkır top çevirip boş üçlükleri sayıya çevirirken biz ne yaptığımızı bilmez bir haldeyiz. Kolay fikstürde oyunun bu yönünü geliştiremememizin cezasını çekmeye başlıyoruz belki de. İyi başlayıp farkı hemen 10’a çıkardığımız maçın geri kalan kısmını 20 sayı geriden çaresiz şekilde izledik. 114-100’le  kazanan Mavericks.

10 maçlık galibiyet serisinin sonuna gelmiş olduk. Önümüzdeki maç salı gecesi 05:00’da Denver Nuggets ile deplasmanında.