Bradley 4 Maç Daha Yok!

Bradley 4 Maç Daha Yok!

Los Angeles Lakers’ın bu sezon sakatlık konusunda yaşadığı talihsizlikler devam ediyor. Los Angeles Lakers ile ilgili haberlerin güvenilir kaynaklarından olan Mike Trudell’in yaptığı habere göre, Avery Bradley Lakers evinde oynayacağı Dallas ve ondan sonraki Nuggets, Jazz ve Trailblazers maçlarından oluşan 3 maçlık deplasman turunda sahalardan uzak olacak.

Daha önce Bradley’nin sakatlığı nedeniyle 4 maç kaçıracağından, ama işin içinde Lakers olduğu için bu zaman dilimine güvenilmemesi gerektiğinden bahsetmiştik. Buna paralel bir şekilde, yine bir Lakers oyuncusu ilk açıklanan zaman diliminin dışına çıkmış gibi görünüyor. Ancak pozitif açıdan bakmak gerekirse, en azından Bradley antremanlara çıkmaya başlayacak.

Avery Bradley’nin bu takım için önemi ise en çok yokluğunda belli olmuş gibi görünüyor. Lakers son 8 maçına Avery Bradley’siz çıktı ve ne kadar bu 8 maçtan da galibiyet ile ayrılmış olsa da, Bradley’nin olduğu dönemde savunma reytinginde 1.sıra ile 2.sıra arasında git gel yaparken onun olmadığı 8 maçta savunma reytinginde 14. oldu. Bu istatistiklerde, Bradley’nin oynamadığı dönem ile Rondo’nun süre almaya başladığı dönemin kesişmesinin etkili olduğuna da değinmek gerekiyor tabi.

Sonuç olarak sezona pek çok kişinin beklentilerini aşarak giren Bradley, ilk 19 maçın 9’unu kaçırdı, en az 4 maç daha kaçıracak ve kesin bir dönüş tarihi de şimdilik yok. Lakers taraftarları olarak en kısa sürede iyileşip sahalarda dönmesini diliyoruz.