Los Angeles Lakers 114 – 110 New Orleans Pelicans

Los Angeles Lakers 114 – 110 New Orleans Pelicans

Davis, New Orleans’a rakip olarak çıktığı ilk maçta taraftarın yoğun tepkisiyle karşılaştı. Buna performansıyla karşılık vermeye çalıştı, takım arkadaşları onun üzerinden oynadı ancak özellikle maçın başındaki ritimsiz orta mesafe zorlamaları Lakers’ın momentumu rakibin eline vermesine neden oldu. Pelicans da 13’te 10 gibi acayip bir üçlük yüzdesiyle rüzgarı iyice arkasına aldı.

Üçüncü çeyreğin büyük bölümünde de farklı bir senaryo yoktu Lakers adına. Kötü savunma ve berbat hücum. Fark 15’e dayandı ve oyuncular bitse de gitsek moduna girdi. Koç Vogel geç de olsa kısa beş kartını oynadı. Bu hamleyle hücumda ve savunmada kan geldi Lakers’a. Kuzma’nın üst üste 2 isabeti, Davis’in basketi ve hemen ardından Caruso’nun rakip topu oyuna sokarken çalmas,ı bir basket daha bulmamız işleri bir anda değiştirmeye başladı. LeBron James tabiri caizse kan kokusunu aldı ve üstü üste sayılarla Lakers’ı öne geçirdi. Bu bölümde başta Caruso olmak üzere takımın savunma gayretini de atlamamak gerek.

Son bölüm büyük bir çekişmeye sahne oldu. LeBron’un basketleri ve Kuzma’nın üçlüğüyle Lakers son saniyelere önde girdi. 2 sayı fark var ve Pelicans topu kenardan sokarak son şansını deneyecek. Ancak Lakers iyi savunmayla topu sokmalarını zorlaştırıyor ve Davis topu kaparak maça son noktayı koyuyor. 114-110’la kazanan Lakers.

Davis maçı 41 sayı-9 ribaundla, LeBron 29 sayı-11 asistle tamamlarken benchten gelen Kuzma 16 sayı atarak kritik bir katkı yapıyor ve takımın üçüncü çift haneli sayı atan oyuncusu oluyor.

Önümüzdeki maç cumartesi sabahı 06:30’da Wizards ile. Deplasman turundan 4-0 ile dönüyoruz Staples Center’a.

Not: Şşşt Pelikanlar, Lakers adamı işte böyle…