“O’nun gibisi yok.”

“O’nun gibisi yok.”

Anthony Davis, sahada her şeyi yapabiliyor. O, hem NBA’in en dominant savunmacılarından biri, hem de hücumda hem içerden, hem dışardan çok büyük bir güç. Davis, 33 sayıyla maçın en skorer oyuncusu olduğu Thunder maçında rakip potaya 4 tane ve bir sonraki Grizzlies maçında da 3 tane üçlük yolladı. Bunlardan bazıları 4 sayılık oyunla sonuçlandı. Son 18 üçlük denemesinde tam 10 isabet bulmuş durumda.

Tabii ki her zaman bu inanılması güç yüzdeyle atmayacak. Ama onun bu tehdide sahip olması, rakip uzunları dışarı çekerek hem LeBron James’e pota altında yer açıyor, hem de hücum ribaundlarında takımın elini güçlendiriyor. Ve bu şutları soktuğu sürece savunulması imkansız bir oyuncu olmaya devam edecek.

Frank Vogel, Davis hakkında şöyle konuştu: “Kendisinin ne kadar özel bir oyuncu olduğunu tek cümleyle özetleyebilirim; NBA’de onun gibi bir oyuncu daha yok. Ne kadar fazla silahı olduğunu düşündüğünüzde onun ne kadar eşsiz olduğunu daha iyi anlıyorsunuz. Üçlük atıyor, potaya gidiyor. Thunder maçında iki kez 4 sayılık oyuna imza attı. Ve aynı zamanda elit bir savunmacı. O gerçekten çok özel biri.”

Davis ve onun üçlük performansı hakkında daha detaylı bir yazı, gün içinde sitede yayında olacak.