Los Angeles Lakers 109 – 108 Memphis Grizzlies

Los Angeles Lakers 109 – 108 Memphis Grizzlies

Bu maç hakkında ne denir bilmiyorum, Lakers üst üste 7.galibiyetini aldı, derecesini 14-2’ye çıkararak lig genelinde birinciliğini korudu gibi başarı cümleleri kurulabilir belki. Ama maçı izleyen tek bir Lakers taraftarının şu maçtan mutlu ayrılması mümkün değildi. Deplasman turu, kolay rakip kafası artık kabak tadı vermeye başladı. Tam bir veteran takımı galibiyeti aldı Lakers ve bu kesinlikle bir övgü değil.

Birinci çeyrekte Memphis ilk 7 üçlük denemesinde başarılı olarak maça alev alev yanarak başladı. Zaten Jackson, Crowder ve Brooks üçlüsü maçı da 21 denemede 11 üçlük isabetiyle bitirdi. Bu performanslara rağmen Memphis’in en özel performansı ise yılın çaylağı yarışında şu an en büyük favori olan Ja Morant’ten geldi. Maçı 26 sayı, 6 asist, 5 top çalma ile bitiren Morant daha şimdiden bir NBA yıldızı topu oynuyor. Oyuna alışıp, tecrübesi artınca çıkacağı seviyeyi merakla bekliyorum.

Lakers hakkında ise pozitif ne konuşabiliriz, baya aramak lazım. Anthony Davis’in savunma performansı mesela bu konulardan biri olabilir. Maçı 3 top çalma ve 5 blok ile bitirdi. LeBron James’in 30 sayı atması, yine güzel bir istatistik. Howard, Rondo ve KCP’den de pozitif katkılar aldı Lakers. Bundan daha fazla övülecek bir şey yoktu sahada.

Bu maç hakkındaki tek ve tartışmasız gerçek ise, Kuzma’nın rezalet bir oyun çıkardığı oldu. Sadece istatistik kağıdına bakarak bile Kuzma’nın maça hiç gelmediğini söylemek çok kolay. Maçtan önce Kuzma 26 dakika süre alacak ve sadece 3 şut kullanacak desem genel cevap sakat mıydı olurdu diye tahmin ediyorum. Hücumdaki pasifliği dışında saçma top kayıpları, kötü savunma performansı derken maçın açık ara en kötüsüydü. Bunun tamamen göz sakatlığı ve gözlük takmasıyla ilgili bir problem olmasını umut ediyorum.

Genel olarak bu maçı Lakers hak etmedi, Grizzlies tamamen toyluğundan kaybetti. Bir sonraki maç 26 kasım salı sabahı saat 04:30’da oynanacak Spurs deplasmanı.