Dwight Nasıl Bu Kadar İyi?

Dwight Nasıl Bu Kadar İyi?

Anthony Davis, Dwight ile ortaklığının nasıl bu kadar etkili olduğunu açıkladı. Lakers, Cousins’ı daha sezon başlamadan sakatlığa kurban verince başka bir uzuna ihtiyaç duydu. Howard, yaz sonunda Lakers ile ikna edici bir görüşme yaparak garanti olmasa da kontratı aldı. Howard bu ziyareti ve yaklaşımıyla başta Davis ve LeBron olmak üzere tüm ekibin saygısını kazandı.

Howard’ın bu takımda nasıl bir oyun ortaya koyacağı merak ediliyordu ve açıkçası bir çok kişi yeni bir hayal kırıklığına hazırdı. Ancak Dwight beklenmedik şekilde tam bir görev adamı edasıyla takıma büyük bir katkı sağladı şu ana kadar. Howard ve Davis aynı anda sahadayken tam +24.6 net reytingle etkileyici bir performansa imza attılar.

Davis, Howard’ın elit savunma yeteneklerinin takım için önemini anlattı:

“Savunmada sadece benim değil herkesin topa baskı yapmasını, topa ve adamına yaklaşmasını istiyor çünkü arkada şutları bloklamaya hazır bir Dwight var. Harika bir ribauntcu. Hücumda alçak postta rakiplere problem yaratabiliyor. Üstüne adam çekiyor ve benim de dışarıda takılıp kolay şut atmamı ve çembere gitmemi sağlıyor. Pota altında her zaman bir alley-oop tehdidi. Hepimiz böyle bir adama sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Sahanın iki ucunda da harika işler yapıyor.”

Dwight Howard bu sezon 6.7 sayı, 7.6 ribaund ve 1.6 blok ortalamalarıyla oynuyor.