Rajon Rondo’ya 35 Bin Dolar Ceza (Video)

Rajon Rondo’ya 35 Bin Dolar Ceza (Video)

Dün sabahki OKC deplasmanının son periyodunda Dennis Schroder ile yaşadığı “temas” sonrası Rajon Rondo’ya hakemler tarafından önce hücum faul çalınmıştı, ardından pozisyonun tekrar incelenmesi üzerine Rondo “flagrant 2” kararıyla oyundan atılmıştı. NBA Yönetimi, bugünkü duyurusunda, Rondo’ya bu sportmenliğe aykırı hareketinden dolayı 35 bin dolarlık para cezası verildiği açıkladı.

Yaşanan temasta Rondo’nun, Schroder’ın bacak arasına doğru tekme savurduğu açıkça görülüyor. Rondo bu kararı beğenmediği için bir süre sahayı terk etmemiş ve takım arkadaşları kendisini sakinleştirmeye çalışmıştı. Rondo’ya herhangi bir maç cezası verilmediği için bu gece oynanacak Grizzlies deplasmanında forma giymesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Koç Frank Vogel kendisi hakkında; “Rondo harika bir oyuncu. O’nun istatistikleri, takıma kattıklarını tam anlamıyla açıklamıyor. Oyun tarzıyla takıma ciddi bir farklılık ve güven katıyor.” diye konuşmuştu.

Lakers’ta ikinci sezonunu geçiren veteran oyun kurucu, sakatlıktan döndüğünden beri benchten gelerek 7,2 sayı ve 5,6 asist ortalamalarıyla oynuyor.