KCP’yi Hayata Döndürme Çabaları

KCP’yi Hayata Döndürme Çabaları

Takımda 3. sezonuna giriş yapmış olan, kalan iki sezonda da aslında taraftarın ve kulübün beklentilerini tam olarak karşılayamamış olan Kentavious Caldwell-Pope, bu sezona da oldukça zayıf bir başlangıç yapmış durumda. Taraftar bu konuda sesini yükseltmeye başladı. Hatta Staples Center’da yuhalandığına bile şahit olduk. Ama ona tepki veren taraftarlar, karşılarında KCP’nin takım arkadaşlarını buluyor.

Dwight Howard önderliğinde, KCP’nin sezona formsuz başlaması, takım arkadaşları tarafından fazlasıyla savunuluyor, ki sanırım bu her takım taraftarının görmek isteyeceği bir sahne. Geçtiğimiz günlerde bir taraftarın Instagram yorumlarına “KCP’yi takas edin” yorumuna Howard’ın verdiği cevap şu şekildeydi:

“Biz bir takımız. Hep birlikte kazanıyoruz ve siz hala şikayet ediyorsunuz. Neden? Hepimiz son derece pozitif enerji içindeyiz. Bu olumsuz hava çok aptalca. KCP çok iyi bir oyuncu ve çok iyi olmaya devam edecek. Bu takıma inanın.”

Buna cevap olarak Alex Caruso da Howard’ı destekleyerek, “arkadaki duymayanlar için daha yüksek sesle söyle” demişti.

Ve KCP, dünkü Kings galibiyetinde önemli bir rol oynadı. 12’si son periyotta ve bir çoğu maçın çok kritik dakikalarında olmak üzere toplam 16 sayı kaydetti. Ardından gelen Dwight Howard paylaşımı ve paylaşıma LeBron James ve Anthony Davis’in yorumları da şu şekilde oldu;