Gönderen Konu: Sezon Askıya Alındı - Koronavirüs  (Okunma sayısı 16174 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
Ynt: Sezon Askıya Alındı - Koronavirüs
« Yanıtla #150 : 04 Nisan 2020, 12:03 »
Beklenildiği gibi milyon üstü ölü sayılara ulaşılırsa ortam kimsenin aklına basketbol gelmez zaten.

Çevrimiçi Playboy

• Superstar
  • Burak
« Yanıtla #151 : 04 Nisan 2020, 21:26 »
Beklendiği gibi HoF geldi.
See y'all on the dark side of the moon.

Çevrimdışı juvares

• Rookie
  • *
« Yanıtla #152 : 16 Nisan 2020, 17:57 »
Sezonun devamına dair (ne zaman, nerede, nasıl senaryoları..) ekşi sözlükte detaylı bir yazı yazdım, linkini bırakıyorum okumak isteyen olursa ;)

https://eksisozluk.com/entry/105477804

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #153 : 30 Nisan 2020, 21:38 »
Last Dance'i izledikçe iyice anladım ki günümüzde şu adama gününü göstericez, bunların anasını ağlatıcaz, bizden geçemezler diye maçlara, serilere hazırlanan oyuncu, takım o kadar az ki. Bu eksik mentalite benim gibi işin popüler, istatistiki kısmından ziyade mücadele kısmıyla doyan insanları aç bırakıyor. İşin doğrusu şu dönemdeki oyuncuları o dönemde hayal etmek biraz saçma çünkü farklı bi basketbol ve yaşam kültürüyle yetiştiler. 80lerin anarşist, kaotik ortamını tatmadı, merak etmedi birçoğu. J. Butler burada güzel bir örnektir. Butler gibi bu mentaliteye sahip, yetenekleri sınırlı olmasına rağmen ligde yer etmiş yıldız yok başka sanırım. Belgesel; moda, sosyal medya, kızlar, altın, farklı farklı saç stilleri, vs. gibi konulara kafasını takmış, popüler kültürün içinde kişisel ve oyun karakterini bulamayan ligdeki gençler için harika öğreticiliğe sahip.

Çevrimdışı kaan

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #154 : 08 Mayıs 2020, 17:08 »
Hem eskiden bu kadar "para" yoktu hem de özellikle sosyal medya sonrası oyuncuların görünürlülüğü arttı.
Oyuncular tam anlamıyla şirket haline geldiler, pazarlanmak, sponsor bulmak, maalesef oyunun önüne geçti. Kontratlar kısaldı, oyuncular için opsiyonlar arttı. Rekabetin şekli değişti, ömrü kısaldı.
Korona yüzünden gelirler düşecek, bütçeler kısılacak önümüzdeki senelerde oyuncuların mobilitesi azalır, o rekabet duygusu tekrar pompalanır, yeni Jimmy Butler'lar ortaya çıkabilir.