Gönderen Konu: Dedikodular, senaryolar..  (Okunma sayısı 236794 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
Ynt: Dedikodular, senaryolar..
« Yanıtla #920 : 16 Ekim 2020, 22:02 »
Chris Paul'ün kontratı Kuzma, Green, Bradley, McGee ve Cook ile eşleşiyormuş. Ama Bradley ve Mcgee'nin oyuncu opsiyonlarını kullanıp kalması gerekiyormuş önce.

Bu pakete de kimse Beal vermez diye düşünüyorum. Alsak alsak Paul'ü alırız.

Giannis de bu sene takımda kalmayacağı belli olursa zaten yıl içinde takaslanıp 2021 yazına kalmayacaktır. O kalmayınca gelecek yaza cap boşluğu ile girmek da gerekmeyecek.

Adam müzmin sakat ve daha önemlisi bence Lebron'la birlikte verimli oynayamazlar. Yine de şu pakete verecekse Thunder, çok da şikayet etmem şahsen.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #921 : 16 Ekim 2020, 22:22 »
LeBron ile birlikte verimsiz olacakları konusuna çok katılmıyorum. Paul'un en önemli artısı savunması ve Harden gibi topu domine eden bir adamla çok verimli oynadığını gördük.

Sakatlık riski ve kontratı beni de rahatsız eder ama asıl çekincem Davis açısından oluyor. 37 yaşında LeBron ve 36 yaşında Paul ile oynamaya ne kadar sıcak bakar emin olamıyorum. Tabiki onun bakış açısı bizden komple farklı da olabilir. Keza cp3 geçen sezonun %80'inde oynasa sadece Davis'e katacağı değer yeter.

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #922 : 17 Ekim 2020, 01:34 »
Bu arada Carmelo da iyi bi secenek olabilir bench icin veteran minimum kontratla

Çevrimdışı Playboy

• Superstar
  • Burak
« Yanıtla #923 : 17 Ekim 2020, 06:35 »
Bu arada Carmelo da iyi bi secenek olabilir bench icin veteran minimum kontratla

Vogel'ın savunma yapmayan kimseye eyvallahı olacağını sanmıyorum. Carmelo'nun yanından şu an ben bile yürüye yürüye geçerim.
See y'all on the dark side of the moon.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #924 : 17 Ekim 2020, 17:56 »
Peki genel olarak beklentiniz ne? Ufak değişiklikler dışında ana rotasyonda büyük kayıp yaşamadan devam etmemizi mi bekliyorsunuz, yoksa ciddi değişiklikler gelecek diye mi düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #925 : 17 Ekim 2020, 18:20 »
Peki genel olarak beklentiniz ne? Ufak değişiklikler dışında ana rotasyonda büyük kayıp yaşamadan devam etmemizi mi bekliyorsunuz, yoksa ciddi değişiklikler gelecek diye mi düşünüyorsunuz?

Beklentim Oladipo'nun Lakers'tan başkasına takas olursam serbest kaldığımda yine Lakers'a giderim diye diğer takımları tehdit etmesi ve Kuzma+Green+draft pickiyle bu takası halletmek. nası, olmaz mı :D

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #926 : 17 Ekim 2020, 18:23 »
Hahahahahahaha, keşke yeseler ama Davis'ten sonra zor gibi :D

Çevrimdışı Playboy

• Superstar
  • Burak
« Yanıtla #927 : 17 Ekim 2020, 18:28 »
Ciddi değişiklik çok zor ya. Rondo, Howard, KCP gibi adamlar ayrılrısa, onların seviyesinde adamlar kovalarız yine. Bu seviyede adam almak mesele değil de, iyi kötü oturmuş kadro her zaman avantajdır. Bence daha zor bir yıl olacak.

Her şey Kuzma'ya bakıyor gibi. Kenarda ziyan olacağı kesin. O kalırsa her şey aynı, o giderse büyük değişiklik olur. Cap meselesi yüzünden yanına Green'i eklemeden bir şey yapamıyoruz ama onu da kime yutturabiliriz işte onu göremiyorum.
See y'all on the dark side of the moon.

Çevrimdışı juvares

• Rookie
  • *
« Yanıtla #928 : 17 Ekim 2020, 22:21 »

Kimin gidip kalacağına göre değişir. Ama kapsamlı bir değişiklik beklemiyorum. İstemiyorum da zaten ;)

Benim beklentim KCP kalır, Rondo gider, Howard ile Bradley ne yapar bilemiyorum.

Cousins ile bir kez daha denenecek diye düşünüyorum.

Waiters geçen sezon kısa sürede yeterince entegre edilemedi belki ama bu yıl için yeniden düşünülmeli. Eğer aşı tutarsa bizim için çok delik kapatan türden bir katkı olur.

Bence dış transfere çok kafa patlatmak yerine elimizdeki oyuncuları biraz daha işe dahil etmeyi denemeliyiz. Başta Kuzma olmak üzere KCP, Green, kalırsa Bradley imzalanırsa Cousins ve özellikle de Waiters için özel roller, onlara hazırlanmış setler vs. geliştirilebilir. Hatta Davis'i bile daha etkin kullanmak üzerine çalışmalıyız (sky is the limit), LeBron & Davis ikili oyunlarını da yeterince çalışmadık geçen sezon.

THT de artık lige hazır bir oyuncu bence. Bu sezon G-League'de değil aktif rotasyonda olacaktır. Normal sezonda yeterince şans verilmeli iyi reaksiyon alırsak playofflarda kanat rotasyonuna bir katkı olur.

Cousins kalırsa McGee kafamdaki rotasyonda iyice boşa çıkıyor. Takasta filler olarak kullanmalık duracak bir kenarda..

Dış transfer olarak (bir senelik ? ) MLE ile Harkless gerçekçi bir hedef.

Waiters kalmayacaksa ve Rondo ayrılıyorsa top yönlendiren bir oyuncuya acil ihtiyacımız olacak gerçi!!

Draft konusuna gelince eğer hemen katkı vereceğine çok güvenilen bir isim yoksa, bu yıl lige gelmeyecek bir Avrupalı seçsinler (Draft & Stash). Ya da THT gibi çok ham ama yetenekli birisini bulup gelecek için işlemeye başlasınlar ;)

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #929 : 17 Ekim 2020, 23:13 »

Ben çok samimi bir şey söyleyeyim; en köklü oyuncusu Kuzma olan bir takımla kazanılan şampiyonluktan yeterince heyecan duymadığımı düşünmeye başladım. Bunda seyircisiz izole ortamın ve çok kolay şampiyon olmanın da etkisi var belki ama bu kadar toplama bir takımla kazanılan şampiyonlukta taraftar olarak takımla bağ kuramadığımı hissediyorum.

30 yaş altı Davis, Bradley, Caruso, KCP gibi adamlar bu takımda performansları düşene kadar kalsın.

Kuzma, Green, Cook, THT ile bir şeyler alabilirlerse alsınlar, yoksa dokunmasınlar.

Dolayısıyla (Lebron sonrasına yatırım olacak 25-28 yaş aralığında bir yıldız gelmeyecekse) şu takım yapısının korunmasını ve bir 3&D eklenmesini tercih ederim. Ya da mümkünse MLE'ye Ibaka.

Rondo'ya da istediği parayı versinler, KCP'ye de. Cousins zaten gelecekir diye düşünüyorum.

Bir tek Kuzma'nın durumu istisna. Seneye kontratı bitiyor ve onun alacağı bir teklifi Lakers'ın karşılaması saçma olacak. Bir hiç uğruna serbest bırakmaktansa, ara transfere kadar onu draft hakkı ya da bir oyuncuya çevirmeli front office.

Bir de unutmadan; kadronun 15. oyuncusu olarak da Pau Gasol'u istiyorum mümkünse.

Bir de Olapido falan deniyor. O adam Isaiah Thomas olma yolunda, uzak durmak gerek. Geçirdiği ele gelir tek bir sezonu var. Sonrası sakatlık vs. Kalkıp ona 30-40 milyonluk 5 sene kontrat vermeyi planlamak akıllı takım işi değil.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2020, 23:59 Gönderen: Ahkam Kuşu »