Gönderen Konu: 2020 NBA Draftı  (Okunma sayısı 5687 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
2020 NBA Draftı
« : 26 Ağustos 2020, 21:11 »
Los Angeles Lakers'ın 2020 draftında 28.sıra hakkı bulunuyor.

Bu sezon malum nedenlerden dolayı geçtiğimiz 5-6 yılda olduğu kadar draft takip etmemişim olsam da ilgimi çeken bir iki oyuncu var o sıra civarında. Takaslama ihtimalimiz de var tabi bu draft hakkını.

Draft hakkını tutsak oralardan isteyeceğim topçular:

-Theo Maledon
Bir ara mock'larda ilk 10'da gözüküyordu, şimdi 25 civarına gerilemiş. Potansiyelli ve ileriye dönük bir yatırım olabilir. Birebir olmasa da bana en çok anımsattığı oyuncu Shai Gilgeous Alexander

-Tyler Bey
Atletik forvet, yaşlı çaylak seçmeyi seven bir ekibimiz olduğundan ve Villanova topçusu olduğundan ilk sezonunda katkı verebilecek bir rol oyuncusu olabilir.

-Tre Jones
Tyus'un kardeşi ve yedek oyun kurucu rolünü üstlenebilecek bir topçu. Geçen sezona göre şutunu biraz geliştirmiş anladığım kadarıyla, zaten iyi bir savunmacıydı da.

-Paul Reed
Bir ara late lotto bile gözüküyordu neredeyse. Şimdi ikinci tura yazılmış baktığım tüm mock'larda. Elit savunmacı potansiyelli ilginç bir atlet. Biraz daha savruk olsa da Bam Adebayo ışığı var.

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2020, 00:54 Gönderen: yituruz »

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
Ynt: 2020 NBA Draftı
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2020, 00:01 »
Birini seçeceksek Allahaşkına yeteneğe değil, iyi bir forvet savunmacısı gibi doğrudan ihtiyaçlara gidelim..

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2020, 00:44 »
Dediğin topçu profiline uyan benim bildiğim bir tek Tyler Bey var o civarda. Onun da kalacağını pek sanmıyorum. Tabi draft gününe kadar çok şey değişir de, tarayalım steal adaylarını biraz :D

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2020, 09:05 »
GSW 2. sıradan çok iyi bir savunmacı olduğu söylenen James Wiseman'ı seçmeyi düşünüyormuş.. Eğer bu çocuk dedikleri gibiyse, herifler yine dehşet takım olma yolunda ilerliyor gibi..

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2020, 09:19 »
20 tane de Wiseman ile ilgilenmedikleri hakkında haber çıktı. Takaslayamazlarsa en mantıklı hamle o olacak gibi ama.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2020, 09:29 »
Her halükarda bu sezonki en büyük rakibimiz olabilir Warriors.

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2020, 10:28 »
Drafta kadar bir sabah kalkacağız ve Giannis'in GSW'ye takaslandığını okuyacağız.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2020, 10:33 »
Drafta kadar bir sabah kalkacağız ve Giannis'in GSW'ye takaslandığını okuyacağız.

Hiç ihtimal vermiyorum abi. Giannis'in kontratı buna pek müsait değil.

Edit: Gerçi bilemedim şimdi ya.. Bucks; "nasılsa bize yar olmayacak, 2021'de FA süperyıldızlar için de çok cazip bir organizasyon değiliz" deyip 2. sıra ve birkaç kıymetli parça karşılığında razı olabilir. Kontratlar bir şekilde ayarlanabilir. Lafımı geri alıyorum. Ahah.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2020, 10:56 Gönderen: Jr. Kobe »

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2020, 11:29 »
NBA mock'larına takılmadan birkaç bildiğimiz açıdan bakarsak, Lakers bir defa çok genç seçelim potansiyeline güvenelim yerine 3-4 yıllk kaliteli kolej oyuncusu seçelim taktiğini daha çok seviyor gibi. Nance, Brown, Hart, Kuzma, Wagner, Mykhailuk gibi pek çok örnek var son 5 yılda. Tabi daha önce dediğim gibi bu draft hakkını tutar mıyız o da muallak.

Lakers'ın ana iki ihtiyacı da topla üretebilen guard ve 3-4 numara oynayabilecek, birden fazla pozisyon savunup boş üçlükleri değerlendirebilecek oyuncu tipleriyken, en mantıklı tercih forvet seçmek gibi duruyor. Sanmıyorum ki şampiyon olan bir takım b2b peşinde giderken çaylak bir oyun kurucuyu bu sorumluluk ve baskı altına soksun. O zaman da ilk post'ta bahsettiğim Tyler Bey en dikkat çekici isim.

Desmond Bane bir tık daha SG pozisyonu topçusu olsa da topu yere vurabilen ve keskin şutör özellikleriyle dikkat çekiyor. Onun son zamanlarda hype'ı bizim aralığın bir tık üstünde gösterilmesine neden oldu.

Bu iki isim dışında Robert Woodard da fena gözükmüyor. Hücum katkısı sınırlı gözükse de ortalama üstü şutu ve iyi savunmacı potansiyeli olan güçlü, atletik bir forvet.

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2020, 14:43 »
Hiç ihtimal vermiyorum abi. Giannis'in kontratı buna pek müsait değil.

Edit: Gerçi bilemedim şimdi ya.. Bucks; "nasılsa bize yar olmayacak, 2021'de FA süperyıldızlar için de çok cazip bir organizasyon değiliz" deyip 2. sıra ve birkaç kıymetli parça karşılığında razı olabilir. Kontratlar bir şekilde ayarlanabilir. Lafımı geri alıyorum. Ahah.

Giannis "tamam, seneye kontrat uzatacağım" sözünü vermezse Bucks'a; Wiggins, bu seneki 2. sıra, gelecek yılki Twolves picki ve Green ya da Thompson'dan biri ile yapılacak pakete takaslamamak çılgınlık olur bence. Böyle bir paketi de sezon başladıktan sonra kimseden bulamazlar.

Ben şu anda neden bütün NBA medyasının bunu konuşmadığını merak ediyorum mesela. Lakers şu işin bir tarafı olsa, sabah akşam ekranda bu takastan bahsediliyor olurdu.