Anket

Normal sezon tahmininiz nedir?

Konferansı 1-4 arası tamamlarız
12 (60%)
Konferansı 5-8 arası tamamlarız
8 (40%)
Play-off yapamayız
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 20

Oylama kapandı: 19 Ekim 2018, 10:12

Gönderen Konu: 2018-19 Sezonu Maç Takibi  (Okunma sayısı 124514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
Ynt: 2018-19 Sezonu Maç Takibi
« Yanıtla #910 : 02 Mart 2019, 09:45 »
Hücuma gereksiz takılıyorsunuz.. Savunmadan kaybediliyor maçlar.. Lig liderine 120 sayı attık daha ne yapalım..

Son 5 dakikasını izledim, Bledsoe karşısına çıkan herkesi delik deşik etti.. Pota altı savunması da yokken, hakikaten biz Zubac'ı neden gönderdik, kritik anlarda elimize almamız normal..

Small ball beşi ile oynayacaksak, bari Randle'ı kalması için ikna etseydik..

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #911 : 02 Mart 2019, 09:49 »
Hücuma gereksiz takılıyorsunuz.. Savunmadan kaybediliyor maçlar.. Lig liderine 120 sayı attık daha ne yapalım..

Son 5 dakikasını izledim, Bledsoe karşısına çıkan herkesi delik deşik etti.. Pota altı savunması da yokken, hakikaten biz Zubac'ı neden gönderdik, kritik anlarda elimize almamız normal..

gidenler bizde hep derin yaralar bıraktı diyebilir miyiz?

Lou Will
Brook Lopez
Randle
Zubac...

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #912 : 02 Mart 2019, 09:54 »

Abi onu artık o kadar çok konuştuk ki, bu tartışmaya ekleyecek kimsenin bir lafı yok bence :D

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #913 : 02 Mart 2019, 10:03 »
Williams takası sayesinde Kuzma'yı aldık, hep unutuluyor bu..

Savunma denilen yerde Brook Lopez'in B'si anılmaz, yapmayın abi.. 2.5 milyona imza atınca biraz üzülmüştüm ama derdimize asla çare olmazdı.

Randle mevzusu karışık zaten. Kendi sözleşme uzatmak istemeyip gitmek istemişti.. En büyük hata geçen sene trade deadline'da takasta kullanmamak oldu bence..

Zubac bu isimlerin içinde üzüldüğüm tek adam.. Yarı sahada pota altında topu verip bir şeyler yapmasını bekleyebileceğin tek güvenilir adamdı.. İkili oyunda sıkıntısı olsa da birebir savunmada ve gard karşılamada hiç de fena değildi.. Zaten biraz düşününce, elinde Wagner varken Muscala'nın alınması kadar saçma bir şey yok.. Üstüne bir de Zubac'ı kaybediyorsun.

Yani yazdan beri yapılan kadro mühendisliğindeki saçmalıkları düşününce, Walton'ın yerinde olsam kariyerime daha fazla zarar gelmemesi için çoktan istifayı basmıştım.. Dünyanın en kolay şeyi koçu suçlamak çünkü..
« Son Düzenleme: 02 Mart 2019, 10:06 Gönderen: RuSTeDSouL »

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #914 : 02 Mart 2019, 10:11 »
peki Walton ile yollar ayrıldı...

kim gelecek?

son zamanda dillendirilen Jason Kidd?
Mike Fratello?
Mark Jackson?
Kevin McHale?
Hubie Brown?! :D

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #915 : 02 Mart 2019, 10:29 »
Williams takası sayesinde Kuzma'yı aldık, hep unutuluyor bu..

Savunma denilen yerde Brook Lopez'in B'si anılmaz, yapmayın abi.. 2.5 milyona imza atınca biraz üzülmüştüm ama derdimize asla çare olmazdı.

Randle mevzusu karışık zaten. Kendi sözleşme uzatmak istemeyip gitmek istemişti.. En büyük hata geçen sene trade deadline'da takasta kullanmamak oldu bence..

Zubac bu isimlerin içinde üzüldüğüm tek adam.. Yarı sahada pota altında topu verip bir şeyler yapmasını bekleyebileceğin tek güvenilir adamdı.. İkili oyunda sıkıntısı olsa da birebir savunmada ve gard karşılamada hiç de fena değildi.. Zaten biraz düşününce, elinde Wagner varken Muscala'nın alınması kadar saçma bir şey yok.. Üstüne bir de Zubac'ı kaybediyorsun.

Yani yazdan beri yapılan kadro mühendisliğindeki saçmalıkları düşününce, Walton'ın yerinde olsam kariyerime daha fazla zarar gelmemesi için çoktan istifayı basmıştım.. Dünyanın en kolay şeyi koçu suçlamak çünkü..

Burada katılmadığım birkaç nokta var,

1-Lopez kesinlikle yararlı olurdu. Savunmada yardımı olurdu çünkü en azından iyi bir çember savunucu ve aynı zamanda boxout yapmayı bilen bir oyuncumuz olacağı için ribaunt sıkıntısı da daha az yaşardık. Hücumda da şu durağanlığın en büyük nedeni şutör eksiğimiz ve bu konuda da yardımı olurdu.

2-Randle kontrat uzatmak istemedi değildi olay. Randle uzun bir kontrat istiyordu Lakers'tan, bir güven oyu istiyordu. Biz ise cap boşluğuna yöneldik ama Randle ile uzun bir kontrat imzalayıp sonra onu cap boşluğu ve draft hakları karşılığında da takaslayabilirdik.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #916 : 02 Mart 2019, 10:31 »
peki Walton ile yollar ayrıldı...

kim gelecek?

son zamanda dillendirilen Jason Kidd?
Mike Fratello?
Mark Jackson?
Kevin McHale?
Hubie Brown?! :D

Şu an en çok adı geçenler Mark Jackson-Jason Kidd-Tyronn Lue. Zehrini seç :)

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #917 : 02 Mart 2019, 10:41 »
Valla über dönemi öncesi ve Keith Smart'lı mal dönem sonrası Warriors'ı iyiydi bence.. bu bakımdan Jackson iyi....

sonra oyuncu olarak düşündüğümüzde,hem Jackson hem Kidd'in Lonzo'ya katacağı birşeyler olabilir mi?

3.seçeneği görmedim..

yoksay diyorum :D

bu arada eski dost Pau, to the Bucks...
« Son Düzenleme: 02 Mart 2019, 12:04 Gönderen: lakerforever »

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #918 : 02 Mart 2019, 13:39 »
Rondo'nun maçın başında hangi saçmalığı yaptığını çözemedim. Boş kalınca atacaktı tabii ne yapsın adam. Kenardaki o saksı daha ikinci şutta bucks'ın ne yaptığını anlayıp onu kenara alamıyorsa Rondo'nun hiç kabahati yok. Hatta yapılabilecek en doğru şey o şutları sallamaktı.

Abi tamam da ritm ve hava çok önemli. Karşımızda Bucks var, hata yapma şansımız minimum, devam yada tamam maçı belki de. Kararlı da başladık, Lebron iyi, Ingram muhteşemdi. Şutunu uzaktan savunuyor diye 15 dakikada 10 üçlük deneyip potansiyel 8-10 sayılık farkı ve rüzgarı piç etmenin anlamı yoktu bence. Kaldı ki ilk defa riske edilmiyor şutu, o kadar zorlamanın alemi yoktu.

Walton'ın maçtaki en büyük hatalarından biri Lebron ve Ingram'ın sürelerini ayırmaması oldu bence. En sonda da saçma sapan Kcp'yle falan el ele verdiler zaten.

Can abinin savunma vurgusu doğru tabii ki ama fena efor vermedik son periyota kadar, son 2 maça nazaran. Bledsoe farkı açtığımız bölümden sonra tempoyu yükseltti, kontrolü ele aldı ve özellikle geçiş hücumlarında içimizden geçti. En kötü olduğumuz bölümü izlemişsin. Ama işte Giannis bu kadar etkisizken, Lebron ve Ingram müthişken öncesinde bitirebilirdik işi.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #919 : 03 Mart 2019, 07:49 »
Burada katılmadığım birkaç nokta var,

1-Lopez kesinlikle yararlı olurdu. Savunmada yardımı olurdu çünkü en azından iyi bir çember savunucu ve aynı zamanda boxout yapmayı bilen bir oyuncumuz olacağı için ribaunt sıkıntısı da daha az yaşardık. Hücumda da şu durağanlığın en büyük nedeni şutör eksiğimiz ve bu konuda da yardımı olurdu.

2-Randle kontrat uzatmak istemedi değildi olay. Randle uzun bir kontrat istiyordu Lakers'tan, bir güven oyu istiyordu. Biz ise cap boşluğuna yöneldik ama Randle ile uzun bir kontrat imzalayıp sonra onu cap boşluğu ve draft hakları karşılığında da takaslayabilirdik.

1- Abi valla Lopez'i değil de başka oyuncunun tarifini okuyormuş gibi hissettim bir an..

2- Adam bizim önerdiğimiz kontratı kabul etmeyip gidip aynı kontratı NOP'a imzaladı ya..