Gönderen Konu: 2023 NBA Draftı  (Okunma sayısı 1469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
2023 NBA Draftı
« : 26 Mayıs 2023, 15:44 »
Bu sezonun NBA Draftı'nda 17. ve 47. sıradan draft haklarımız mevcut. Bu draft haklarından özellikle 17.sıra takasa çok açık olsa da, buralardan seçebileceğimizi düşündüğüm birkaç adamı paylaşmak istiyorum. Adettendir...

17.Sıra:

Buradan 3&D forvetlere genel olarak yükseliyorum. Özellikle bir tanesi var ki, anlamsız kabardığım bir oyuncu.

Maxwell Lewis:
Kendisi bence bu draftın Jalen Williams'ı, Trey Murphy'si. Atletik, şutu var, çember etrafından bitirebiliyor, kulacı iyi, özellikle yardım savunmacısı olarak potansiyeli var. Genel olarak 20'lerde gözükse de bu draftın en büyük steal adaylarından biri olduğunu düşünüyorum.

Kris Murray:
Keeagen Murray'nin ikizi, kardeşine benzer yeteneklere sahip bir oyuncu profilinde. Dış şutu olan fizikli bir 3-4 numara olarak dikkat çekiyor. Topla yaratıcılık pek yetenekleri arasında değil ve draft için biraz yaşlı bir oyuncu ama yine de playoff yarışında direkt oynayabilecek bir parça isteyen takımlar için mantıklı bir tercih olabilir.

Bilal Coulibaly:
Bu çocuk da yine atletik savunmacı forvet profilinde bir oyuncu. Victor Wembanyama'nın takım arkadaşı. Şut mekaniği biraz ağır olsa da 3&D potansiyelli forvetlerden bir tanesi. Çembere topla saldırabilen iyi bir atlet ve daha çok genç olduğu için güçlendikçe oyununun bu parçası daha da güçlenecektir.

Sidy Cissoko:
Biraz fiziği geçen sezon seçilen AJ Griffin'i andıran ama ondan daha atletik ve daha iyi playmaker gibi gözüken, onun kadar keskin bir şutör olmayan bir forvet. O da G-League Ignite takımından geliyor. Highlighltarı etkileyici, özellikle topla üretebilen, takım arkadaşlarını besleyebilen bir forvet gibi gözüküyor ama şutunun gelişmesi gerekiyor. Maxwell Lewis'ten sonra buradan en çok isteyeceğim oyuncu olabilir.

Colby Jones:
Son olarak Colby Jones da ilginç bir PG/SG yetenek gibi duruyor. Sahada izlerken bana Josh Hart ile Desmond Bane arası bir topçuyu anımsatıyor. Sahada ne yaptığını bilen, istediği noktaya gidebilen şutu olan güçlü ve savunmada da iyi bir takım savunmacısı olma potansiyeli gözüken bir oyuncu.

NBA'in gittiği yönde artık draftlarda ilk turda sadece forvetler ön plana çıkıyor gibi geliyor zaten ama bu oyuncular bu sıralardan benim en çok dikkatimi çekenler. Belki trade down ile birkaç tanesini daha geriden de seçebiliriz. Dereck Lively, Trayce Jackson-Davis gibi oyuncular da yine ilgi çekici ancak önceliğimizin forvet bulmak olduğunu düşünüyorum. Reaves ve seneye daha fazla rol almasını beklediğim Max Christie'den sonra şöyle 6'8 civarlarında bir forveti de scout ekibimizin bulması dileğiyle.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
Ynt: 2023 NBA Draftı
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2023, 00:55 »
47.Sıra:

Buradan da ne olursa. Özellikle bu sıralarda kendi tahminlerim ile Lakers ekibinin seçtiği oyuncuları karşılaştırsam genel olarak Lakers ekibine daha çok güvenirim ama yine de birkaç beğendiğim oyuncuyu paylaşacağım.

Andre Jackson Jr.

2023 NCAA şampiyonun "glue guy"ı, sahada sayı bulmak dışında her şeyi iyi yapabilen bir forvet. İkinci turdan denenebilecek bir topçu.

Adem Bona

Yıllarca Türk Giannis diye bahsedilen ama son noktada Ben Wallace-Bismack Biyombo arası bir topçuya dönüşmüş gibi duran UCLA çıkışlı Türk pivot. İkinci turdan yedek pivot olarak çekilebilecek bir topçu. Omuz sakatlığı yüzünden buralara düşecek gibi duruyor.

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2023, 03:24 »
Amma ikiz görmeye başladık yav. İyimiş Murray işte, bu kadar düşük gidecekse. Savunması aynı biraderi gibi. Bence çok iyi yetenek biraderi.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2023, 18:51 »

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2023, 18:52 »
Daha üstlerden, muhtemelen ilk turdan seçilebileceğini düşünüyor demek ki.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2023, 23:10 »
Aslında iki tane Kobe de seçebiliriz. İlki 17, ikincisi 47'den.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2023, 11:13 »
17'yi verip trade down olasılıklarımız konuşulmaya başlandı. Özellikle Pacers'ın 26-29-32. sıra hakları için fena bir takas olmayabilir. O yüzden o sıralar için de bu paylaştığım oyuncular dışında bir iki oyuncu daha var.

Trayce Jackson-Davis

Eski NBA oyuncusu Dale Davis'in oğlu, son 2 senedir draft için yükseldiğim bir 4-5 numaraydı aslında. Atletik, çember savunabilen bir topçu, elleri iyi, bu sezon asist ortalamasını da arttırmış bir oyuncu. Bu draftın en büyük steal'larından biri olacak.

Brandin Podziemski

Bu çocuk da yine ilginç bir topçu. 6'4-6'5 boyunda combo guard. Atletizmi vasat altı olduğu için çok etkileyici gibi görünmeyen ama sahada her şeyi yapabilen bir oyuncu. Şutu var, saha görüşü iyi, çembere gidebiliyor ve en ilginci ribauntları da iyi topluyor. 2.turun ortalarında gözüken birisiydi ama Draft Combine'daki performansıyla ilk tur sonunda gözükmeye başladı, hatta bazıları ilk 20'leri zorlamasını bile bekliyor.

Çevrimdışı FritzWalter

• Rookie
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2023, 09:57 »
Nba draftı yarınmış ben ilk tur hakkımızı takaslarız diyordum ama anlaşılan seçim yapacağız ki bence de doğrusu bu. Ben pek bir haber göremedim seçeceğimiz oyuncuya dair bir dedikodu var mı ?

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2023, 18:39 »
Nba draftı yarınmış ben ilk tur hakkımızı takaslarız diyordum ama anlaşılan seçim yapacağız ki bence de doğrusu bu. Ben pek bir haber göremedim seçeceğimiz oyuncuya dair bir dedikodu var mı ?

Muhtemelen takaslayacağımız için herhangi bir isim geçmiyor.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best