Gönderen Konu: 2021-22 Off-Season - Kritik Yaz  (Okunma sayısı 22851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Playboy

• Superstar
  • Burak
See y'all on the dark side of the moon.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
Ynt: 2021-22 Off-Season - Kritik Yaz
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2021, 08:30 »
Bu off-season dönemi çok kritik hakikaten. Yapılacak bir sürü hamle ve verilecek çok fazla karar var.

Çevrimdışı Kvothe

• Superstar
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2021, 20:13 »
Lowry, Lonzo gibi bir guard'ı FA'den çekip Schröder'i sign and trade ile yollamamız ideal senaryo olur gibi.

Schröder'in kalmasına da hayır demem ama elimizde takas malzemesi pek yok ve guard boşluğunu serbest oyuncuyla doldurabilirsek kendisini takas için kullanabiliriz.

Çevrimdışı juvares

• Rookie
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2021, 21:17 »
Schröder konusuna bir açıklık getireyim, kendisini sign and trade ile göndermek teoride mümkün olsa da pratikte imkânsız gibi bir şey.

Salary Cap kurallarına göre Sign & Trade yaparsanız Hard Cap sınırını (tahmini 140-145 m$ olacak) aşamazsınız. Bu yaz Lakers, Schröder elini kolunu sallayıp ayrılsa bile Caruso ve THT'ye vereceği kontratlar ve diğer transferler ile hard cap sınırına gelecek (ve büyük ihtimalle geçecek) zaten.

LeBron, Davis, Kuzma, KCP, Gasol ve Deng toplam 110 m$ yapıyor.

Caruso tahmini 10 m$ diye düşünüyorum. (Full Bird serbest oyuncu)
THT için yine 10-12 m$ diyebiliriz sanırım. (RFA Sınırlı serbest)
Markieff iki yıldır ucuza oynuyor. Bu yaz kalacaksa 5-10 m$ arası bir değer bekliyorum (Early Bird: Yaklaşık 10 m$ kontrat verilebilir)
Matthews (Non Bird ile 4,5 m$ verilebilir)
Dış transfer için en güçlü araç: Mini MLE ile gelecek bir oyuncu (yaklaşık 6m$)
Bir draft seçimimiz var (takas etmezsek tabii yaklaşık 2m$)
Bir de minimum transferler (Yukarıdakilerin hepsi tutulursa bir veya iki kişi, adam başı 1,7 m$ diyelim. Yukarıdan ayrılan kişi sayısı kadar ekleyin.)

Harrell'ın oyuncu opsiyonu var ama gideceğini varsayıyorum. Kalacaksa 10m$ daha ekleyin. Drummond, McLemore, Mckinnie (kalsa da kontratı minimum sayılır) önemli değil.

http://www.basketballinsiders.com/los-angeles-lakers-team-salary/

Burada yazdığım tüm değerler bir senelik tahmini maaş. Kontrat süresi ve artış/azalış yönü ayrı bir konu.

---

Schröder konusunda seçenekler:

1) Karşılıksız ayrılır gider. (Not: Teknik olarak Celtics'in Hayward'a yaptığı gibi Sign & Trade ile gider karşılığında trade exception alınabilir. Ancak hazırda zaten hard capte olacağımız için exception pratikte işe yaramayacaktır.)
2) Kontrat verilir, takımın üçüncü yıldızı olarak düşünülür.
3) Kontrat verilir, ilk fırsatta veya uygun koşullarda takas malzemesi olarak düşünülür.

Benim önerim: Schröder, Caruso, THT için absürd rakamlara çıkmadan (maksat takas değeri düşmesin) kontrat vermek. Önümüzdeki sezonun gidişatına bağlı olarak sezon ortası veya 2022 yazında takas piyasasında iş yapılabilir böylece ;)

Çevrimdışı kaan

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2021, 10:16 »
çok aydınlatıcı olmuş teşekkürler!

Caruso ve THT'yi 10'un altında tutabiliriz gibi geliyor. İşler kötü giderken tüm defoları çıktı onların da o biraz değerini düşürmüştür. Tabi Cap'i bomboş olan takımlar gelip piyasalarını yükseltebilirler o ayrı.

Açıkçası, Lowry, Lonzo yerine Schörder'i tercih ederim:
Lowry iyi hoş çok da oturur bu kadroya da yaşlı ve fizik olarak çok ufak. Sakatlanmadan Haziran'a kadar gidebilir mi emin olamıyorum.
Lonzo da evladımız, müdafaası iyi ama zaten şut özürlüyken göz göre göre girmeyelim o topa.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2021, 11:22 »
Lonzo 2 senedir şut özürlü değil. KCP'nin ve Gasol'ün az şut kullandığını düşünürsek, bizim takımdaki herkesten daha yüzdeli atıyor.

Çevrimdışı King James

• Laker
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2021, 12:24 »
3. Bir yildiz ya da ona yakın bir oyuncuyu kadroya dahil etmeden sampiyon olacagimizi sanmiyorum. Lonzo vb ile bir tik ileri gitmeyiz.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2021, 14:21 »
Caruso 2 sene 11 milyon.

THT 3 sene 8 milyon.

Bunlara yeter de artar bile..

Schröder de istiyorsa 4 yıl 40-44 milyona kalsın. Yoksa selametle..

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2021, 15:43 »
Ben bu Salary ve maaş olayları konusunda çok bilgili değilim ama Markieff'e ve Caruso'ya niye 10'ar milyon filan veriyoruz anlamadım.

Hatta Kieff'e niye kontrat veriyoruz onu hiç anlamadım.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2021, 22:52 »
Kidd gittiğine göre, allah aşkına takımın hücumunu zenginleştirecek, bir şeyler yaratacak bir yardımcı koçla doldursunlar şu boşluğu..