Gönderen Konu: 2019-20 KOBE BRYANT Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 369471 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #1310 : 26 Kasım 2019, 06:57 »
Sadece son periyodu izledim de, ilk 3 periyot boyunca böyle mi oynadık lan biz? Ve böyle oynayarak mı kazandık?..

2.çeyreğin başına yetiştim ben de, ve evet böyle oynayarak kazandık, yine.

-Ne kadar efor verebiliyorsun?
-Rakibimi yenebilecek kadar...

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #1311 : 26 Kasım 2019, 07:02 »
Biraz çabuk mu bitti maç?

Ahah aynı şeyi fark ettim.. 12 dakikalık periyot 10 dakikada bitmiş gibi geldi.. Sonra son periyot mola alınmadığını fark ettim.. Baktım ve evet, sadece 2 tane alınmış.. Biri 8 dakika kala biz farkı 13'e çıkartınca Popovich almış, sonra 3 dakika kala garbage time molası almışız..

2.çeyreğin başına yetiştim ben de, ve evet böyle oynayarak kazandık, yine.

-Ne kadar efor verebiliyorsun?
-Rakibimi yenebilecek kadar...

Benim kafam karışmaya başladı artık.. Gerçekten öyle mi yoksa tavanı mı görüyoruz şu anda, yorgunluk mu var bilemiyorum.. Zira fazla alışkanlık olmaya başladı gibi..

Son periyot bana da yeteri kadar oynuyoruz gibi geldi bir an ve içimden "Tam kadro olunca ve trade deadline zamanı iyi bir 3&D forvet bulursak acayip bir play off takımı oluruz" düşüncesi geçti.. Umarım öyledir..
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2019, 07:08 Gönderen: RuSTeDSouL »

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #1312 : 26 Kasım 2019, 07:24 »
Bugün bi önceki maçlardan daha iyiydik. Savunma daha konsantreydi ve 14/33'le yani %42.4 gibi bi yüzdeyle üçlük attık. Bu şutlar girince oyun çok daha kolay oluyor. AD'nin iyi oynamadığı maçta LeBron çok öne çıktı ve kopardı maçı. Bu arada tabi role playerlar da çok iyi katkı verdiler. Sadece Mcgee-Rondo-KCP-Troy Daniels dörtlüsünden 46 sayılık bi katkı aldık.

Şimdi sırada New Orleans deplasmanı var. AD'nin eve dönüşü. Zor bi maç olucak. AD'den sağlam bi performans bekliyorum.

Çevrimdışı badmfker

• Rookie
  • *
« Yanıtla #1313 : 26 Kasım 2019, 07:30 »
troy veya quinn ikilisinden biri böyle üçlük atarsa elimiz çok rahatlar zaten hücumda. hoca ikisine de şans verdi ama quinn hiç kullanamadı, troy daha iyi şu sıralar. aynı şekilde kuzma da biraz katkı verdiğinde her şey daha kolay oluyor.

sezona 15-2 ile başlayacağımızı söyleseler hayatta inanmazdım :)

Çevrimdışı Zulada

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #1314 : 26 Kasım 2019, 07:33 »
troy veya quinn ikilisinden biri böyle üçlük atarsa elimiz çok rahatlar zaten hücumda. hoca ikisine de şans verdi ama quinn hiç kullanamadı, troy daha iyi şu sıralar. aynı şekilde kuzma da biraz katkı verdiğinde her şey daha kolay oluyor.
kcp'yi de unutmamak lazım :) adam çok faydalı oynuyor. daha doğrusu şutları giriyor :)

Çevrimdışı badmfker

• Rookie
  • *
« Yanıtla #1315 : 26 Kasım 2019, 07:37 »
kcp'yi de unutmamak lazım :) adam çok faydalı oynuyor. daha doğrusu şutları giriyor :)
evet haklısın. adama yeni bir güncelleme gelmiş gibi :D ve hiç tereddütsüz kaldırıp atıyor şutları farkındaysanız. aman nazar değmesin diyelim...

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #1316 : 26 Kasım 2019, 09:07 »
Benim kafam karışmaya başladı artık.. Gerçekten öyle mi yoksa tavanı mı görüyoruz şu anda, yorgunluk mu var bilemiyorum.. Zira fazla alışkanlık olmaya başladı gibi..

Son periyot bana da yeteri kadar oynuyoruz gibi geldi bir an ve içimden "Tam kadro olunca ve trade deadline zamanı iyi bir 3&D forvet bulursak acayip bir play off takımı oluruz" düşüncesi geçti.. Umarım öyledir..

Biraz anın içinde ehhh bu kadar oynayabiliyoruz demek ki gibi gelmeye başlıyor ama daha aralığa girmedik, 15-2'yiz sezonun 4'te 1'i tamamlanmadı diye bakmaya çalışıyorum. Asıl lan bu kadar mı bu takımın seviyesi değerelndirmelerinin yapılacağı maçlar haftaya başlayacak. Sabırlı bir şekilde bekleyeceğiz...

Çevrimdışı kobeorkun

• Rookie
  • *
« Yanıtla #1317 : 26 Kasım 2019, 09:30 »
iki taraftan bakıyorum maça. evvela spurs cidden kötü durumda ama bununla beraber ne olursa olsun içeride oynuyorlar. henüz pick performansımız değil bence. onun için karamsar değilim. fakat bi kaç oyuncudan daha net performans şart. herkes gibi gozler aralık ayında.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #1318 : 26 Kasım 2019, 11:07 »
karamsar değilim.

Şu cümleyi bir rakip takım taraftarı okusa "bunlar bizimle dalga geçiyor heralde" diye düşünür. Durumumuz 15-2 ve forumda takımın potansiyeli konuşuluyor, karamsar olsak mı olmasak mı diye ikilemde kalınıyor. Ha bu arada, ben de konuşulanlarla benzer fikirdeyim. Eleştirmek için söylemedim.

Özetle, gayet iyi bir takımımız var, daha da iyi olup şampiyon olma ihtimalimiz var. Olur muyuz, olamaz mıyız, onu birlikte izleriz. Tadını çıkaralım. Çok uzun süredir hasretiz bu duyguya.

Çevrimdışı Marcellus

• Rookie
  • *
« Yanıtla #1319 : 26 Kasım 2019, 11:45 »
Açıkçası tam olarak ben de benzer ikilemdeyim. İyi bir takım olduğumuz kesin. Ama gerçekten şu an NBA'in en iyi takımı mıyız? Şüpheli. O biraz söylediğiniz gibi Aralık'tan sonra belli olacak. Şimdilik keyfini çıkarmaya çalışıyorum ben de.

Bu tam bir tuzak maçıydı aslında. Ne kadar formsuz da olsalar, Spurs deplasmanını her zaman tuzak maç olarak görüyordüm. Kötü durumdalar ama çok iyi 2 oyuncuları var (ki bugün ikisi de iyi oynadı) ve kendi sahalarında en büyük ezeli rakiplerinden biri olan Lakers'la oynuyorlar. Bizim son dönemdeki durgun halimiz ve Memphis maçındaki kötü oyunumuz da düşünülünce mağlubiyet gelebilir diye düşünmüştüm.

Lakers iki maçtır aslında yine "kaşarlık" yaparak kazanıyor. Çok kasmadan, gerektiğinde bir kaç dakikalığına savunmayı sıkıp, aradaki yetenek farkının farkında olup, o farkı ortaya koyarak kazandık iki deplasmanda da. Bu sefer Davis ritimsizdi ve erken faul problemine girdi. James ağırlık koydu. Yıllardır özlediğimiz tablo gerçekten. Kobe gününde değilse Gasol ağırlık koyuyordu.

McGee ve KCP'deki yükseliş bize büyük fayda sağlamaya başladı. Howard'da sezon başındaki enerji yok, bu kez McGee biraz daha iyi. Birbirini çok iyi tamamlayan bir pivot ikilisi. Çok memnunum ikisinden de. KCP de aslında daha iyi oynamıyor, yukarda Zulada'nın dediği gibi sadece daha iyi şut atıyor. Bu da işimizi fazlasıyla görüyor zaten.

Yine bir başka bizi rahatlatan nokta, Daniels ve Kuzma ikilisinin 10+'şar sayı atmış olması. Bunun düzenli hale gelmesi tüm takımın yükünü inanılmaz azaltacak.

Ve Rondo. Bugün playoff modu gibi oynadı maşallah. Lütfen devam.

Tek canımı sıkan nokta, savunmada en güvenilir adamımız olan AD'nin LaMarcus'un bu kadar etkili oyununu savunamaması oldu. Onu da gününde olmamasına ve erkenden 2 faul almasına bağlıyorum.

Avery Bradley geri dönünce savunmada da eski düzenimize dönüo daha da iyi olacağımızı düşünüyorum.