Gönderen Konu: 2019-20 KOBE BRYANT Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 371003 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #290 : 17 Ekim 2019, 13:46 »
Avery Bradley ve KCP'nin şutları girsin diye dua edeceğiz bu sezon da, çok farklı değil yani :D

Neyse uzun uzun yazmayacağım yazılması gerekenler yazılmış zaten genel olarak. Benim için umut verici detay genel olarak şu oldu. Rakipten bağımsız Lakers'ın LeBron geldiğinden beri tıkır tıkır işlediği, parçaların uyumlu olduğu ve rakibi domine ettiğimiz bir maçı olmamıştı. Suns'lara, Hawks'lara falan maç vermeye çalışan bir takımdan kötü rakipleri tokatlayıp geçen bir takıma dönüşürsek normal sezonu kafamız çok daha rahat geçirebiliriz sonunda. 4. çeyreğe 10 sayı önde girip Mavs'e falan maç vermeyelim artık yeter.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #291 : 17 Ekim 2019, 14:45 »
Bir de şu takıldı kafama, Rondo'yu çıkarırsak cidden aşırı büyük playmaker problemi yaşamayabiliriz. Cook ve Caruso birlikte benchten geldiklerinde biri daha P&R ağırlıklı biri de daha topu ver perde yap cut yap tarzıyla LeBron'un olmadığı dakikaları idare edebilir gibi. Özellikle de yanlarında Davis ve dönünce Kuzma olduğunda.

İzlediğim 3 buçuk hazırlık maçından çıkarımım:

İlk beş Bradley-Green-LeBron-Davis-Mcgee, yedek guard ikilisi Cook ve Caruso, KCP Kuzma Dudley 3-4 pozisyonlarını paylaşır, Howard da yedek pivot olur. Parçaların uyumlu olduğu bir 11 kişilik rotasyon gibi geldi bana.

Çevrimdışı Playboy

• Superstar
  • Burak
« Yanıtla #292 : 17 Ekim 2019, 15:24 »
Ben Kuzma'nın yedek başlayacağından çok emin değilim. Bron ve Davis'in p&r'u üzerine oyun kuracağımızı düşünürsek, Kuzma'nın varlığı +1 pas opsiyonu demektir. Ben hücumda pas istasyonu/şut fazlasını mı yoksa savunmada ribaund/çember savunmasını mı ön planda tutacağımızı merak ediyorum.
See y'all on the dark side of the moon.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #293 : 17 Ekim 2019, 15:28 »
Davis-LeBron-Green banko, Davis paşa bir pivot istiyor yanına Howard/Mcgee'den biri banko. 5. oyuncu Kuzma olmaz, geçen sezon yaşadık zaten bu problemi bir daha lütfen yaşamayalım.

Çevrimdışı Playboy

• Superstar
  • Burak
« Yanıtla #294 : 17 Ekim 2019, 16:04 »
Gerçi hocanın savunma koçu olduğunu düşünürsek iki savunmacı uzun daha baskın evet.

Umarım sezon içerisinde şutların yetersizliği gibi bir durum olmaz da Kuzma'ya dönmek zorunda kalmayız. Çeşitli hücum repertuarı ile bench katkısını çok yukarı çeker. İyi bir denge oluştururz.
See y'all on the dark side of the moon.

Çevrimdışı badass

• Sophomore
  • **
  • deadeye
« Yanıtla #295 : 18 Ekim 2019, 12:35 »
bu gece yine gsw karşısında son hazırlık maçımızı yaparak açılış maçına hazırlanacağız. ama lebron ve ad oynamayacakmış.

bu arada, hazırlık maçlarını kim hazırladıysa gerçekten kendisini tersten tebrik etmek lazım. bu kadar rezilini hiç görmemiştim. eksiklerde dolu ve uzunsuz gsw'ye karşı 4 hazırlık maçı, çin'de saçma bir ortamda nets'e karşı 2 hazırlık maçı. berbat bir planlama gerçekten.

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #296 : 18 Ekim 2019, 12:38 »
preseason'ı başından beri izleyen arkadaşlar vardır mutlaka.

ben son maçı biraz biraz takip edebildim sadece..

izleyenlere sorsam,takımımızın +'ları / -'leri neler?

geçen yılki 2 ve 5 numara eksikliği ne derece giderildi?

2010 sonrası girdiğimiz karanlık tünelden artık çıkabilir miyiz? falan...

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #297 : 18 Ekim 2019, 12:46 »
preseason'ı başından beri izleyen arkadaşlar vardır mutlaka.

ben son maçı biraz biraz takip edebildim sadece..

izleyenlere sorsam,takımımızın +'ları / -'leri neler?

geçen yılki 2 ve 5 numara eksikliği ne derece giderildi?

2010 sonrası girdiğimiz karanlık tünelden artık çıkabilir miyiz? falan...

Kayıtta biraz bahsettim ama yazıya dökmek gerekirse

Takımın artıları:
Davis-LeBron uyumu, savunma ve hücum ribauntlarında çok çok iyi olmak, çember savunma konusunda özellikle Davis-Mcgee yan yanayken elit olması, daha yeterince oturmasa da Cook gibi Green gibi keskin şutörlerin bulunması diyebiliriz. Parçalar daha uyumlu olduğu için rotasyon daha iyi gözüküyor Rondo-Lebron dakikaları dışında.

Takımın eksileri:
İyi şut atan takımlara karşı savunma problemli gözüktü ve zamanla oturur mu bilemiyorum aynı zamanda ne kadar önemli olacak ondan da emin değilim. Hiç iyi bir delici guard'a veya elit bir forvete karşı takımı görmedik ama oradan vurabilir takımlar bizi. Dış oyuncular genel olarak çok iyi oynamadı ve Lebron-Davis dışında kim düzenli sayı katkısı verebilecek belli değil. Kuzma dönünce onun olmasını bekleyebiliriz.

5 numara eksikliğimiz net bir şekilde yok. Howard bir yerden sonra kafayı yerse bile Davis'i daha fazla 5'te oynatırız gibi duruyor. Davis de basın toplantısı oynayabilirim ama tercih etmem, yine de koçumun kararı demişti. Şu ana kadar da hazırlık maçlarında 5 oynadığını gördük.

2 numara eksikliği giderildi diyemem, ama daha az göze batacaktır.

Keyifli bir takım izleyebiliriz gibi görünüyor uzun süredir ilk defa.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #298 : 18 Ekim 2019, 19:27 »

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #299 : 19 Ekim 2019, 07:46 »
Zach Norvell Jr. düzenli forma bulamazsa çok küfür ederim..