Anket

Normal sezon tahmininiz nedir?

Konferansı 1-4 arası tamamlarız
12 (60%)
Konferansı 5-8 arası tamamlarız
8 (40%)
Play-off yapamayız
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 20

Oylama kapandı: 19 Ekim 2018, 10:12

Gönderen Konu: 2018-19 Sezonu Maç Takibi  (Okunma sayısı 124066 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
Ynt: 2018-19 Sezonu Maç Takibi
« Yanıtla #80 : 23 Ekim 2018, 08:19 »
GIRAAAALLL!!

Uzatmanın en kritik yerinde 2'de 0 faul atarak kendi getirdi kendi batırdı...

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
« Yanıtla #81 : 23 Ekim 2018, 08:21 »
bele vaziyetin içine soxum. sabah sabah sinir harbi yaşadık yine. 2'de 0 serbest atışla gıral maçı verdi.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #82 : 23 Ekim 2018, 08:24 »
Geçen sene yakın giden maçları kaybediyorduk; yine değişen bir şey yok.. Üç son anlara yakın girilen maç, 3 mağlubiyet..

Çevrimiçi Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #83 : 23 Ekim 2018, 08:32 »
Bu kadar kötü şut savunmasının açıklaması yok. Önündeki adama el göstermeye götü kalkmayan adamın attığı üçlük benim için hiç birşey ifade etmiyor. Kazanmaya değil kendine oynuyor şu an. Kuzma'nın performansına yazık oldu. Hart ve Lanzo da iyidi, başarılı buldum ikisini de. Lanzo sadece Mills'in attığı son şutta uyudu biraz onun dışında oyunun içindeydi sürekli. KCP rookie gibi duruyor sahada, ben olsam bi daha ki maça 10dk süre vermem. Bu kadar avare gezmesi garip oyunda.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #84 : 23 Ekim 2018, 08:37 »
. KCP rookie gibi duruyor sahada, ben olsam bi daha ki maça 10dk süre vermem. Bu kadar avare gezmesi garip oyunda.

Az önce bunu düşünüyordum. Bu şekilde devam edecekse, cezası bitince 2 numarada Ingram'ı kullanıp, Kuzma'yı ilk beşe yerleştirmek çok daha iyi sonuç verebilir. Özellikle savunmada takımın uzaması ribaund sorununu bir nebze olsun çare olabilir.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #85 : 23 Ekim 2018, 08:51 »
SPURS 143-LAKERS 142

Genel maç yorum:
Lakers çok kötü başladığı maçta son çeyreğe kadar Spurs'ü kovaladı ve sonunda Lebron çok uzaktan soktuğu üçlükle maçı uzatmaya götürdü. Ama uzatmada da kötü savunma ve basit fauller devam etti ve son 3 hücumdan skor üretemeyince üst üste 3. yenilgimizi aldık.

Oyuncu yorumları:
Lebron, maça çok kötü başladı. İlk yarıyı sadece 4 sayıyla, 9'da 2 saha içi isabetle, bitirdi. İkinci yarıda ağırlığını koydu ve çooook kritik yerde üçlüğü sokup maçı uzatmaya taşıdı. Uzatmada ise arka arkaya hücumları harcayıp, 2'de 0 faul atarak Spurs'ün maça tutunup, kazanmasına fırsat verdi. Bu sadece üç maç üzerinden bir yorum olacak ama Lebron'un şu ana kadarki performansı bana 2013 Kobe'yi hatırlatıyor. Topsuz oyuncuları hiç takip etmiyor, çatır çatır üçlük yiyoruz onun adamlarından. İstatistikleri iyi gözükse de katkısı istatistikleri kadar etkileyici değil.

Mcgee, yine etkiliydi. Onun olmadığı sürelerde pota altımız yol geçen hanına dönüyor. Ama basit fauller alarak uzatmada 6 faul ile atıldı.

Kuzma sonunda Kuzmania performansını gösterdi. 37 sayıyla kariyer rekorunun 1 sayı altında kaldı. Özellikle 10'da 4 üçlük atması umut verdi. Savunmada ve ribauntlarda hala istenen bir seviyede olmasa da, böyle hücum performansları sergilediği sürece sorun yok :D

Lonzo, üçlükleri sokmaya devam ediyor. Savunmada hala benim ondan beklediğim seviyeye çıkamadı ama takımın bu konuda da pozitif oyuncularındandı.

Hart da çok iyi bir maç çıkardı. Üçlükleri soktu, potaya iyi gitti ve ribauntlarda "Jason Barkley" performasını gösterdi.

Caldwell-Pope ise yine rezalet bir maç çıkardı. Güvenimi boşa çıkarmaya devam ediyor :(

Stephenson, etkili bir maç çıkardı. Takımın durduğu dakikalarda takımı ateşleyen fitil oldu. Biraz daha fazla süre alabilirdi bence bu maçta ama rotasyonlar gereği kısıtlı süre aldı.

Zubac dökülmeye devam ediyor, 5dk'da 5 faul aldı.

Sviatoslav Mykhailiuk çaylak performansına devam ediyor. Savunmada çok kötü şimdilik.

Jonathan Williams ise maçın sürpiz ismiydi. Rondo ve Ingram olmaması, Spurs'ün de uzunlarını diğer takımlara göre daha fazla kullanması nedeniyle kadroya alındığı maçta çok kritik yerde katkı verdi. Mcgee'nin 6 faul alıp çıktığı uzatma süresinde ben beğendim. Rotasyonda Zubac'ın üstüne yazılır şu an.

Genel olarak 0-3 başladık ve yenildiğimiz takımlar batının playoff takımları olsa da, şu 3 maçtan bir galibiyet bile çıkaramamak Lebron'a eksi olarak yazılır. Takım hazır değil, şutör yok muhabbetlerine katılmıyorum. Şimdilik Lebron hazır değil gibi göründü. Umarım çabuk toparlar ve savunmada-hücumda yatmayı bırakır.

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #86 : 23 Ekim 2018, 10:52 »
LeBron üç maçta da hem maç genelinde hem kritik anlarda rakip takımdaki yıldızlar kadar ağırlığını koyamadı sahaya. Sezona düşük form düzeyinde girmesi yetmezmiş gibi takımın pace & space hızlı tempo sistemini de yavaşlatıyor. Fast-break'lerde yine fark attık ama top onun eline gelince yavaşlıyor. En önemlisi de savunmada büyük problem. Son yıllarda zaten savunması iyi değildi ama bomboş şutlar ve atışlar yiyoruz. Yani geçtiğimiz sezondan bu yana en önem verdiğimiz konulardan ikisinde uyum sorunu var ve bu uyum nasıl sağlanacak bilmiyorum.

Jonathan Williams bile potayı koruma ve ribaund alma konusunda fark yarattı oyuna girince, bu da başka büyük bir sorunumuz.

Kuzma, Hart ve Lonzo'nun performanslarına yazık oldu.

Zor maçlar olsa da 0-3 hiç yakışmadı, özellikle bu maçı mutlaka almalıydık. Bundan sonra baskı daha da fazla hissedilecek rahatlatan galibiyetler alınmadığı sürece.

Son eleştirim de sana koç Walton. Geçen sezon başındaki gibi yine saç baş yoluyorum bazen. 3. çeyreğin sonunda ne güzel maçı çevirmişiz, LeBron ve Lonzo'yu dinlendirmişiz. Neden son çeyreğin başlarında en iyi beşine dönüp maçı tamamlamıyorsun? Neden Svi son çeyreğin yarısına kadar oyunda kalıyor Lonzo yerine? Baktın oyun durmuyor mola al bari, 2-3 dakika da kenarda bekledi adam girmek için. Öne geçmişken değil de 7-8 sayı geri düşünce döndük asıl beşe.

Çevrimiçi Kara_Mamba

• Laker
« Yanıtla #87 : 23 Ekim 2018, 13:56 »
Getirin ordan bi doğu takımı Lebron şov yapacak.

Çevrimiçi Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #88 : 25 Ekim 2018, 08:59 »
Suns maçını kimse kolay maç diye izlemedi heralde. Nerede yorumlar beyler:)

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #89 : 25 Ekim 2018, 09:07 »
Bir doğu takımı değil ama bir batı dibi takıma karşı ilk galibiyetimizi aldık. Sadece ilk yarısını izleyebildiğim için detaylı yorumu akşama bırakıyorum. İzlediğim kısımdan izlenimlerim şunlardı;

Lebron, istatistiksel olarak iyi bir maç daha çıkardı ama ciddi sıkıntılar var. 4 maç üst üste aynı problemleri gördüğüm için biraz yazacağım bu konuda. 1-Savunmada çok saçma rotasyonlar yapıyor ve en verilmemesi gereken boş köşe üçlüklerine izin veriyor. 2-Bire birde, kendini yormamaya çalışmaktan mı bilmiyorum ama, mismatchleri hiç avlayamıyor. Bugün Ayton'la bire bir kaldığı pozisyonlarda hep üçlük falan attı geri çekilerek.

Mcgee, mükemmel oynamaya devam ediyor. Bazen saçmalasa da veya çok fazla blok kovalasa da, şu ana kadar net bir pozitif oldu sahada bizim için. Kariyerinin ikinci üçlük isabetini buldu bu maçta. Sanırım o mesafeden yollamaya da devam edecek sezon içinde.

Kuzma da iyi bir maç çıkardı. Spurs patlamasından sonra biraz daha sönük kalsa da, ilk 5'te Lebron ve Mcgee ile uyumu etkileyiciydi. Savunmada bazı hatalar yapsa da ve ribaunt katkısı beklediğimizin altında olsa da yeterliydi.

Ball, ışık yaymaya devam ediyor. Bu maçta sonunda gerçek bir Ball savunması maçı da gösterdi. Ve bence hala geçen sezonki savunma katkısı seviyesinde değil. Şutu da ilk 4 maç için iyi gözüktü, ekstra olarak potaya gitmekten çekinmemesi de ilerisi için önemli.

Hart yanmaya devam ediyor. Sezon içinde durulacaktır ama bu maçta da üçlükten patladı. O da savunmada bazen çok agresif davranıp adamlarını kaçırıyor ama iyi ribaunt katkısı ve iyi switch katkısı nedeniyle çok büyük problemlere yol açmıyor.

Caldwell-Pope biraz daha geçen sezonki KCP'yi hatırlatsa da, bu maçta da çok kötü tercihler yapmaya devam etti. Şutları girmediği sürece, ki şu ana kadar girmedi, sahada net negatif oluyor. Hart'ın bu kadar erken ilk 5'e geçmesini beklemiyordum ama hak ederek aldı KCP'den ilk beşi ve böyle giderse bırakmayacak da.

Stephenson tam bir canavardı. Sezonda 8-10 tane böyle maç oynamasını bekleyebiliriz. Mini değil, tam bir Lebron katkısı verdi. Tam da böyle maçları koparmak için ideal bir bench oyuncusu bence.

Genel yorumum ise, bu maçı kazandık diye hiçbir Lakers taraftarı gaza gelmeyecektir. Phoenix maçları zaten sezon başında galibiyet olarak işaretlediğimiz maçlardı. Yapmamız gerekeni yaptık. Özellikle bu kötü başlangıçtan sonra ve b2b'ten önce oyuncularımızı dinlendirebilmemiz bir artıydı.