Gönderen Konu: #3 Anthony Davis  (Okunma sayısı 62076 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
Ynt: #3 Anthony Davis
« Yanıtla #420 : 03 Kasım 2021, 08:56 »
Senin Howard'dan bile kötü üçlük atan elini, seni her gün salona sokup günde 500 üçlük attırmayan asistanları ayrı..

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #421 : 22 Kasım 2021, 07:24 »
Getirin oradan Cade Cunningham’ı, AD kardeşim şov yapacak..

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
« Yanıtla #422 : 20 Aralık 2021, 16:37 »
https://twitter.com/SportsCenter/status/1472069876541919233

Bunu şimdi gördüm. Adam yolda giderken bi daha sakatlanmış. Şaka gibi.

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #423 : 20 Aralık 2021, 17:23 »
Bazıları kopuk aşille serbest atış atıp, yürüyerek sahadan ayrılır. Bazıları da uf olur.

Çevrimdışı Kvothe

• Superstar
« Yanıtla #424 : 20 Aralık 2021, 18:04 »
Bazıları kopuk aşille serbest atış atıp, yürüyerek sahadan ayrılır. Bazıları da uf olur.

Serbest atışı bir sebepten dolayı kullanamazsan maça geri dönemiyorsun kurallar gereği. Yani "ben iyi serbest atış atıyorum, bu sorumluluğu ben alayım ondan sonra hastaneye giderim" düşüncesi değil oradaki şey. Sakatlığın ciddiyetinin o sırada anlaşılamamasından dolayı, "belki maça dönerim" düşüncesi.

Davis sakatlanmış işte, ne yapsın adam? Ben de rahatsızım bu kadar çok sakatlık yaşamasından ama ortada Davis'in elinde olan bir şey yok. Bu iki durumu karşılaştırmak bile absürt.

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #425 : 20 Aralık 2021, 18:53 »
Ben sahadan tek başına, yardım almadan ayrılışlarını, parmağını yerine sokturup 'ah' demeden devam edişini, vs. hatırlıyorum.

Bazı şeyler yürek işi...

Çevrimdışı Kvothe

• Superstar
« Yanıtla #426 : 20 Aralık 2021, 20:10 »
Ben sahadan tek başına, yardım almadan ayrılışlarını, parmağını yerine sokturup 'ah' demeden devam edişini, vs. hatırlıyorum.

Bazı şeyler yürek işi...

Kobe zaten NBA tarihinin gördüğü en hırslı sporculardan birisi, orası ayrı bir konu. Ama Davis o kadar hırslı olsa da bu sakatlıkları yaşayacaktı yine.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #427 : 20 Aralık 2021, 20:37 »
Kobe zaten NBA tarihinin gördüğü en hırslı sporculardan birisi, orası ayrı bir konu. Ama Davis o kadar hırslı olsa da bu sakatlıkları yaşayacaktı yine.

O kadar hırslı olsaydı kendine çok daha iyi bakıp, vücudunu güçlendirebilirdi belki de.

Çevrimdışı Kvothe

• Superstar
« Yanıtla #428 : 20 Aralık 2021, 20:40 »
O kadar hırslı olsaydı kendine çok daha iyi bakıp, vücudunu güçlendirebilirdi belki de.

Olabilirdi bu ihtimal tabii ki. Ama bu sakatlıkların kesinlikle kendine bakmamaktan kaynaklandığını da söyleyemeyiz.

Çevrimdışı kaan

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #429 : 21 Aralık 2021, 12:34 »
kendine iyi bakması, daha az maç oynaması daha maç seçerek oynaması anlamında gelirdi. ruh hastası kadar rekabetçi olduğu için bunu yapması beklenmezdi zaten... malasef bu ona kötü yaşlanma olarak geri döndü ve aşil, omuz, diz sakatlıklarıyla kariyerinin son 4 sezonu acılar içinde geçti.

Ondan ders alan oyuncular sakat sakat oynamak yerine kendini saklıyor, kaldı ki oyun temposu da ciddi bir şekilde artış gösterdi. Spor biliminin bu kadar geliştiği yerde, beslenme, antrenman çeşitleri, ayakkabılar hiç olmadığı derecede mükemmel ama insanın sınırları devreye giriyor. Bir sürü süper yıldız, yıldız adayı, gençler ciddi sakatlıklar yaşıyor. Bence ancak maç sayısını düşürerek bu işi çözebilirler bu durumu.

AD de yapı itibariyle çok sakatlanan bir oyuncu, bunu zaten alırken biliyorduk. Maalesef, iki yıldır kariyerinde hiç olmadığı kadar ciddi sakatlıklarla uzun süreler kaçırıyor. LeBron sonrası dönemde takımın ana parçasının olması düşünülüyor, uzun vade de kısa vade de ciddi anlamda endişe verici bir görüntü.