Gönderen Konu: Dedikodular, senaryolar..  (Okunma sayısı 236978 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı King James

• Laker
Ynt: Dedikodular, senaryolar..
« Yanıtla #2050 : 26 Ocak 2023, 11:25 »
Takımlar kafayı yemiş başka bir mantıkli açıklaması olamaz

Çevrimdışı FritzWalter

• Rookie
  • *
« Yanıtla #2051 : 26 Ocak 2023, 12:09 »
bucks ın Gordon için 4 adet ikinci tur hakkı teklif ettiği fakat rockets ın kabul etmeyip 1. tur istediği söyleniyordu hatta geçenlerde Gordon takıma tepkisini dile getiren açıklamalarda bulunmuştu

Genel olarak takas yapmadığı için pelinka ya tepki var ama ben kendisine hak veriyorum o iki  first round sözü edilen oyuncular için çok ağır bedeller olabilir. İleride celtics-nets takası gibi dalga konusu olacak durum da ortaya çıkabilir.  O iki draft hakkından vazgeçecekse bile son dakikaya kadar beklemesinde fayda var.

Evet doğru bir iki eklemeyle bu takım finale çıkabilir hatta şampiyon da olabilir ama bunun için asıl şart Anthony Davis in sağlıklı olması Davis de bu konuda hiç ama hiç güven vermiyor maalesef. Hadi verdin pickleri hield ve turner ı aldın diyelim Davis in yine sakatlandığı senaryoda yeterli olur mu ben pek sanmıyorum

Çevrimdışı Kvothe

• Superstar
« Yanıtla #2052 : 26 Ocak 2023, 12:27 »
bucks ın Gordon için 4 adet ikinci tur hakkı teklif ettiği fakat rockets ın kabul etmeyip 1. tur istediği söyleniyordu hatta geçenlerde Gordon takıma tepkisini dile getiren açıklamalarda bulunmuştu

Genel olarak takas yapmadığı için pelinka ya tepki var ama ben kendisine hak veriyorum o iki  first round sözü edilen oyuncular için çok ağır bedeller olabilir. İleride celtics-nets takası gibi dalga konusu olacak durum da ortaya çıkabilir.  O iki draft hakkından vazgeçecekse bile son dakikaya kadar beklemesinde fayda var.

Evet doğru bir iki eklemeyle bu takım finale çıkabilir hatta şampiyon da olabilir ama bunun için asıl şart Anthony Davis in sağlıklı olması Davis de bu konuda hiç ama hiç güven vermiyor maalesef. Hadi verdin pickleri hield ve turner ı aldın diyelim Davis in yine sakatlandığı senaryoda yeterli olur mu ben pek sanmıyorum

Davis'in sakatlık durumu şüpheli diye hamle yapmaya çekiniyorlarsa yapacakları tek şey var, Davis'i takaslasınlar.

Davis'i takımda tutuyorsan, LeBron'a da yazın belli vaatler verip sözleşme uzattırıyorsan, o hamleleri yapacaksın. Eğer yapmayacaksan yolla ikisini de, draft haklarını alıp baştan başla her şeye. Ortası yok bunun.

Çevrimdışı kaan

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #2053 : 26 Ocak 2023, 14:30 »
Aynen öyle, Davis sakatlanırsa zaten otomatikman elit takım seviyesinden düşüyorsun. Ama zaten AD'yi takıma getirdiğimizden beri o riski de satın aldık. Bu adam bize gelip sakatlanan bir oyuncu olmadı zaten hep böyleydi. Ki Turner gibi bir uzunla AD'yi hem 4'te daha çok kullanırsın hem de AD'yi daha çok dinlendirirsin, yıpranmasını engellersin.

Draft hakkı falan bakmayıp takası yapmamız gerektiğini düşünüyordum ama batının bu hali bize çok yardımcı oldu. Deadline yaklaşırken tank etmeye çalışan takımların da eli zayıflayacak sabreden derviş olabiliriz

Çevrimdışı FritzWalter

• Rookie
  • *
« Yanıtla #2054 : 26 Ocak 2023, 16:30 »
Davis'in sakatlık durumu şüpheli diye hamle yapmaya çekiniyorlarsa yapacakları tek şey var, Davis'i takaslasınlar.

Davis'i takımda tutuyorsan, LeBron'a da yazın belli vaatler verip sözleşme uzattırıyorsan, o hamleleri yapacaksın. Eğer yapmayacaksan yolla ikisini de, draft haklarını alıp baştan başla her şeye. Ortası yok bunun.

Belki de doğru olan ikisini takaslayıp sil baştan yapmaktır fakat bunu da şu an yapmanın hiçbir anlamı yok zira dibe vursan bile draft hakkın pelicans a gidecek. Bu operasyonu yapacaksan bile sezon sonu yapmak daha mantıklı

Pelinka fanı değilim bugün gelinen noktada ciddi hataları olduğunu da düşünüyorum ama  adam hiç hamle yapmıyor da değil  Hachimura hamlesi yaptı işte. Şu anda elleri yukarı kaldırıp pickleri vermenin bir manası olmadığını düşünüyorum son güne kadar bekle belki o biten kontratları ikinci turla birleştirip bir şeyler alabilirsin yada en kötü o picklere bir lottery protected koyup bir şeyler alacaksın görmek lazım

işin özeti ben olsam o pickleri söz konusu adamlar için korumasız vermezdim son güne kadar bekler yapabileceğim hamleyi yapar gemiyi sezon sonuna kadar limana yanaştırırdım oluyorsa olur olmuyorsa da iki arkadaşı karşıma alıp genç oyuncu + pick karşılığı takas ederdim

Çevrimdışı GeraltOfRivia

• Superstar
« Yanıtla #2055 : 27 Ocak 2023, 11:32 »
Fred VanVleet is expected to sign with Klutch Sports, per
@TheSteinLine

Deadline veya yazın yapacağımız hamle belli oldu, camiamıza hoşgeldin steady freddy.

Çevrimdışı King James

• Laker
« Yanıtla #2056 : 27 Ocak 2023, 14:51 »
Niye alalım ki ?

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #2057 : 27 Ocak 2023, 15:47 »
Belki de doğru olan ikisini takaslayıp sil baştan yapmaktır fakat bunu da şu an yapmanın hiçbir anlamı yok zira dibe vursan bile draft hakkın pelicans a gidecek. Bu operasyonu yapacaksan bile sezon sonu yapmak daha mantıklı

Pelinka fanı değilim bugün gelinen noktada ciddi hataları olduğunu da düşünüyorum ama  adam hiç hamle yapmıyor da değil  Hachimura hamlesi yaptı işte. Şu anda elleri yukarı kaldırıp pickleri vermenin bir manası olmadığını düşünüyorum son güne kadar bekle belki o biten kontratları ikinci turla birleştirip bir şeyler alabilirsin yada en kötü o picklere bir lottery protected koyup bir şeyler alacaksın görmek lazım

işin özeti ben olsam o pickleri söz konusu adamlar için korumasız vermezdim son güne kadar bekler yapabileceğim hamleyi yapar gemiyi sezon sonuna kadar limana yanaştırırdım oluyorsa olur olmuyorsa da iki arkadaşı karşıma alıp genç oyuncu + pick karşılığı takas ederdim

Büyük ihtimalle plan bu ama bu planda birkaç açık var. En önemlisi de bu dediğin senaryonun koçu Ham olamaz. Bu yapılanmanın GM'i elindeki değerleri verimli bir şekilde kullanmayı bilmeyen, ligde neyin önemli neyin önemsiz olduğunu kavrayamayan Pelinka olamaz. Bu rebuilding sürecinde takım vasat seviyeye çıkamazsa da Pelicans 2024 veya 2025 draft hakkına korumasız sahipler, bu yüzden tam verim de alamıyorsun tanking'den. Tam bir açmaz.

Draft haklarının tüm kontrolü kendi takımına geçmeden yapmanın pek bir anlamı yok. Yoksa 2027'de iyi bir draft hakkı vermeyelim derken top 10 pick'leri şu an Pelicans'a dağıtmaya devam edeceğiz.

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #2058 : 27 Ocak 2023, 16:03 »
Fred VanVleet is expected to sign with Klutch Sports, per
@TheSteinLine

Deadline veya yazın yapacağımız hamle belli oldu, camiamıza hoşgeldin steady freddy.
şimdi görüp "kara haber geldi" olarak yazacaktım bunu :D Lebron ve 4 guardlar sevdasının son vuruşu olabilir :D

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #2059 : 27 Ocak 2023, 19:36 »
Pacers takası ligin 3.-4. haftası yalan oldu bence. Indiana tanklar mı diyorduk, form durumlarından ve takım yapısından eli yüzü düzgün bi takım oldukları ilk haftalarda belli oldu. Westbrook için herhangi bir takasa girmeleri çok saçma olurdu, hala aynı.

Bryant beklenenden biraz daha güven verdi mevcut kadroda. Hachimura - King - AD üçlüsü de iç dış dengesi için bir çok takım karşısında yeterli bence. Turner tipinden ziyade pure sutör lazım. Rui Hachimura orta mesafesini oturtmuştu takip ettiğim kadarıyla fakat keskin bi üçlükçü şart.