Gönderen Konu: 2019-20 KOBE BRYANT Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 369472 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #2660 : 30 Aralık 2019, 07:54 »
Rose için Kuzma gibi biri verilmez..

Neden?

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #2661 : 30 Aralık 2019, 07:57 »
Son 2 dakikayı sırf sayı bulup maçı bitiremediğimiz için oynuyoruz..

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #2662 : 30 Aralık 2019, 08:02 »
Neden?

Detroit'e gidip "al Kuzma'yı, ver Rose'u" desek, Rose'un bavullarını Pistons'ın sahibi hazırlar, havalalanına elleri ile ulaştırır.

• Superstar
« Yanıtla #2663 : 30 Aralık 2019, 08:02 »
Detroit'e gidip "al Kuzma'yı, ver Rose'u" desek, Rose'un bavullarını Pistons'ın sahibi hazırlar, havalalanına elleri ile ulaştırır.

O zaman win-win...

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #2664 : 30 Aralık 2019, 08:06 »
Neden?

Öncelikle yaş farkı.. Rose için Kuzma'yı verirken yanına birilerini daha koyman gerekir. Ayrıca parkede Lebron'un üstüne bindirmiş olacaksın.. Ama en önemlisi, Rose sorunlarımızı çözmez; Lakers'ın bir garda daha değil, kanada ihtiyacı var.. Bu yüzden olursa Bogdanovic olsun deniyor.. Rose bizi bir adım ileri taşımaz.

Bu filmi Rose, Cavs'e Lebron'un yanına gittiğinde izlemiştik.

• Superstar
« Yanıtla #2665 : 30 Aralık 2019, 08:10 »
Öncelikle yaş farkı.. Rose için Kuzma'yı verirken yanına birilerini daha koyman gerekir. Ayrıca parkede Lebron'un üstüne bindirmiş olacaksın.. Ama en önemlisi, Rose sorunlarımızı çözmez; Lakers'ın bir garda daha değil, kanada ihtiyacı var.. Bu yüzden olursa Bogdanovic olsun deniyor.. Rose bizi bir adım ileri taşımaz.

Bu filmi Rose, Cavs'e Lebron'un yanına gittiğinde izlemiştik.

Tüm bu dediklerin "Ben Rondo'ya güveniyorum" demek benim için.

Burada hardcore hiçbir Lakers fanının ölesiye sevdiğini sanmıyorum ama Lebron bu takımın çekirdeği ve onu yedekleyecek, içeri dalacak, sorumluluk alacak bir tane daha oyuncumuz yok. Bize Rondo'nun prime'ı gibi bir adam lazım. Kuzma gibi "belki bugün iyi oynar" diye umut bağlanacak biri değil.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #2666 : 30 Aralık 2019, 08:49 »
Benim Rose'a güvenmemem sağlığı ile alakalı olur, oyun tarzı ile değil. Yoksa Rose cuk oturur bu takıma, özellikle de LeBron'un sahada olmadığı dakikalarda. LeBron sahadayken de zaten hangi oyun kurucu olursa olsun köşe şutörüne dönüşüyor. Bizde keskin bir şutör silah yerine orada Bradley, Rondo gibi oyuncular oynadığı için uyumsuzluğu o kadar sırıtmaz. Bogdanovic daha çok yakışabilir ama o geldiğinde de LeBron ile yan yana koyduğunda forvet savunmasını kim yapacak gibi bir soru ortaya çıkacak mesela. İki bariz eksiği var takımın, bir şekilde ikisini tek seferde çözsek çok tatlı olur da çok bir umudum yok bu konuda.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #2667 : 30 Aralık 2019, 08:50 »
Tüm bu dediklerin "Ben Rondo'ya güveniyorum" demek benim için.

Burada hardcore hiçbir Lakers fanının ölesiye sevdiğini sanmıyorum ama Lebron bu takımın çekirdeği ve onu yedekleyecek, içeri dalacak, sorumluluk alacak bir tane daha oyuncumuz yok. Bize Rondo'nun prime'ı gibi bir adam lazım. Kuzma gibi "belki bugün iyi oynar" diye umut bağlanacak biri değil.

Rondo'ya güvenmekle alakası yok. Lakers'ın oyununda, topu Lebron'un elinden alıp, domine edecek bir gardın yeri olamaz, ki Rose böyle bir adam.. Aynı anda sahada olduklarında birbirlerinin üstüne binerler. Sahada bu ikisini nasıl konumlandırmayı düşünüyorsun? Rose'u 15 dakika mı oynatacaksın? Zaten Rose, Lebron'un yedeği değil, olamaz da.. Dediğim gibi, bunu Cavs'te denediler olmadı. Aynı şeyi Isaiah'la da yaşadılar. Prime Rondo da mesela şu aşamada Lebron'un yanında oynayamazdı. Eğer takımında Lebron varsa, bazı şeyleri kabullenmen gerekir.

Şöyle bir örnek vereyim; Lakers, Kobe'yi draft ettikten 2 sene sonra Eddie Jones gibi bir ismi gönderdi.

Ayrıca, Kuzma'yı gönderip forvet almamak, zaten sıkıntılı olan bu pozisyonda sadece sorunlarını artırır.. Ne yapacaksın, Dudley'e, FA'den gelebilecek Jeff Green'e mi güveneceksin? Tekrar söylüyorum, Lakers'ın sorunu ve ihtiyacı bir gard değil, forvet.

Benim Rose'a güvenmemem sağlığı ile alakalı olur, oyun tarzı ile değil. Yoksa Rose cuk oturur bu takıma, özellikle de LeBron'un sahada olmadığı dakikalarda. LeBron sahadayken de zaten hangi oyun kurucu olursa olsun köşe şutörüne dönüşüyor. Bizde keskin bir şutör silah yerine orada Bradley, Rondo gibi oyuncular oynadığı için uyumsuzluğu o kadar sırıtmaz. Bogdanovic daha çok yakışabilir ama o geldiğinde de LeBron ile yan yana koyduğunda forvet savunmasını kim yapacak gibi bir soru ortaya çıkacak mesela. İki bariz eksiği var takımın, bir şekilde ikisini tek seferde çözsek çok tatlı olur da çok bir umudum yok bu konuda.

Abi sorun Lebron sahadayken onu konumlandırmak zaten.

Bogdanovic savunmada üst düzey olmasa da fiziği ve kanat açıklığı ile o görevi yapabilir. Asıl Rose sahadayken kim yapacak? He gelsin tabii ama Kuzma'yı gönderip Rose'u almanın bir faydası yok..
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2019, 09:04 Gönderen: RuSTeDSouL »

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #2669 : 30 Aralık 2019, 09:24 »
Şimdi dikkatimi çekti, ben bu fikstürü yapanların kafasına sıçayım.. B2B'leri oynattılar, çok zor deplasmanlarda 6 günde 4 maç falan yaptırdılar; şimdiyse bizi 14 günde sadece 5 maça çıkarıyorlar.