LakersTR Hakkında

LakersTR, 2006 yılının Şubat ayında (tam olarak 2 Şubat) bir grup genç Lakerslı tarafından kurulmuştu. Daha sonra yıllar boyunca her geçen gün biraz daha büyüyerek, Türkiye’deki basketbol piyasasında kendine oldukça büyük bir yer edinecekti. 2006-2013 arası yıllarda aktif olarak yaşamını sürdüren site ve forumun yaklaşık 26 bin üyesi bulunmaktaydı.

Zamanın Lakers çaylağı Javaris Crittenton ve ardından yıldız oyuncu Lamar Odom ile röportaj yaparak adından fazlasıyla söz edilen LakersTR ekibi, ardından, önce NBA Türkiye Dergisi, sonra Habertürk ve Milliyet gazetelerine çıkarak ününü en tepeye çıkarmıştı. Bir NBA takımı için oluşan bu 26 bin kişilik çılgın topluluk, gece yarıları ve sabaha karşı maç saatlerinde forumda toplanarak maçın heyecanını birlikte yaşıyor, maç sonrasında değerlendirme ve tartışmalarda bulunuyorlardı. Yetmiyor, farklı şehirlerde organize edilen buluşmalar düzenliyorlardı. Bu buluşmalar, ilk zamanlar 5-10 kişi toplanıp maç izlemeler şeklinde başlarken, ilerleyen dönemde 50-100 kişi arası üyenin, farklı şehirlerden katılım gösterdiği kafelere, barlara sığmayan devasa buluşmalar haline gelmişti. Topluluğun ateşi, Lakers’ın 2008’de NBA Finali’ne kadar çıkışı, ardından 2009 ve 2010’da üst üste şampiyon oluşuyla zirve yapmıştı. Ardından takımın kötüye gidişi, site yöneticilerinin iş hayatına “fazla” yoğunlaşması gibi sebeplerle ilgisiz kalıp kapanan site, 2017 Temmuz ayı itibariyle tekrar aktif hale gelmiştir.

Sosyal medyanın bugünkü gücü göz önüne alındığında, hiç bir zaman eski kalabalığı bulamayacak olduğu bir gerçek. Ancak, gördüğünüz üzere tıpkı eskisi gibi sitede haberler, değerlendirme yazıları ve çeviriler güncel şekilde yer alırken; Forum Sayfalarımız‘da tartışmalar, maç değerlendirmeleri yapılmaya devam etmektedir.

Aşağıdaki fotoğraflarda ayrı ayrı bir kaç buluşmadan kareler bulunmaktadır. Basketbolla ve sporla biraz ilgiliyseniz, aşağıdaki fotoğraflarda tanıdık yüzler görme ihtimaliniz çok yüksek.