Vogel’dan Drummond’a Övgüler

Vogel’dan Drummond’a Övgüler

Los Angeles Lakers, oyuncularının beden üstünlüğü ve fizikaliteleri sayesinde 2020 NBA şampiyonluğunu kazanmayı başarmıştı yani Andre Drummond’ın Cleveland Cavaliers tarafından buyout piyasasına sürülmesinin ardından onu kadroya eklemeleriyle işlerin sıfırlanmış olması sürpriz değil.

Lakers, serbest oyuncu piyasasında Marc Gasol ve Montrezl Harrell ile imzalayınca uzun rotasyonunu yeniden yapılandırmıştı. Bu ikili kendi alanlarında iyiyken Drummond; JaVale McGee ve Dwight Howard’ın geçtiğimiz sezon sağladığı atletizmi yenileme kabiliyetinde. Bedenini ve gücünü kullanarak kaçan şutları yalayıp yutan 27 yaşındaki oyuncu, ribaund alma konusunda adeta bir canavar.

Drummond’ın, yeni takımının havasına alışmak için henüz yeterli süresi olmadı ve koç Frank Vogel da hâlâ onu kullanmanın en iyi yollarını öğrenmeye çalışıyor. Yine de Vogel, uzun oyuncunun kendi oyunu için saf bir güç olduğunun kesinlikle farkında.

Vogel’ın açıklamaları şu şekilde:

Onun efektif olduğu farklı yanları ve takım arkadaşlarıyla nasıl bir kimyaya sahip olduğu konusunda hâlâ öğrenme aşamasındayız ama onun dinamik bir rolde, çembere koşup orayı kapatan biri olduğunu ve ligin en iyi hücum ribaundcusu olduğunu biliyoruz.

Öte yandan Stan (Van Gundy), özellikle de pick-and-roll ve roll-and-seal tarzında yaklaşımlarla bence Detroit’te iyi işler çıkardı. Aynı zamanda bu durum tam da bizim aradığımız şey.

Şimdiye kadar, Drummond post oyununda topu yakalamak ve çemberdeki yolunda karşısına çıkanlara zorbalık etmek konusunda rahat göründü ama ondan beklenen ofansif oyun, cama oynamak ve takımına ikinci şans sayıları kazandırmak. LeBron James ve Anthony Davis geri dönünce ondan daha az skor üretmesi beklenecek ama o yine de her ribaund için savaşarak oyuna etki edebilecektir.

Pivot oyuncu, Los Angeles’a vardığından bu yana, takımın iyiliği için fedada bulunmaya hazır olduğunu beyan etmek dahil tüm doğru şeyleri söyledi. Ribaund toplamak çok takdir edilmeyen bir iş ama eğer Drummond, en iyi yaptığı şeyi takıma vaat ederse Lakers iyi bir yapıda olacaktır.

Andre Drummond, Lakers’a İyi Uyuyor

Lakers birbirine bağlı bir takım ve şu ana kadar Andre Drummond, Lakers’a sorunsuz bir biçimde uymuş gibi görünüyor. O geldiğinden beri takımın geri kalanı güzel olmayan hiçbir şey söylemedi ve bu tip bir soyunma odası kimyası, Lakers’ın şampiyonluğunu tekrarlayacağına işaret ediyor.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-news-frank-vogel-calls-andre-drummond-best-offensive-rebounder-in-nba/2021/04/13/