Lakers’ın Hücumdaki Acıları Devam Ediyor

Lakers’ın Hücumdaki Acıları Devam Ediyor

LeBron James ve Anthony Davis’in yokluğunda Lakers oyunda kalmak için savunmalarına bel bağlamak durumundaydı. Hücumları kendi işini yapmak konusunda yeterli olmasa da pazar günü öğleden sonra Staples Center’da Los Angeles Clippers karşısında alınan 104-86’lık mağlubiyette de bu durum tekrar etti.

Clippers, maça adeta yanarak başladı. İlk çeyreğin bitimine 8:39 kala Lakers sahanın iki tarafında da sıkıntı yaşarken Clippers 13-5’lik üstünlük yakaladı ve ilk 6 şutunun tamamında isabet buldu. Maçın başlarında Markieff Morris, takımının ilk 7 sayısını üreterek Lakers’ı oyunda tutmak için yapabileceği her şeyi yaptı.

Rajon Rondo’nun ilk maçına çıktığı karşılaşmada, Clippers’ın benchten getirdiği ilk oyunculardan birisiydi ancak maça hızlı bir darbe vuramadı. Arka arkaya pozisyonlarda top kaybı yapan Rondo’ya savunmada da faul düdüğü çalındı. Bu, çeyreğin bitimine 3:23 kala Lakers’ın skoru 22-15’e getirmesini sağladı ve Clippers hızlıca mola aldı.

Lakers’ın nispeten düşük kalitede hücum ettiği ilk çeyrek Clippers’ın 27-20 üstünlüğüyle son buldu. Morris kardeşlerin, ilk çeyrekteki 47 sayının 20’sinde imzası bulunuyordu.

İkinci çeyreğin ortalarına doğru Lakers hâlâ üçlük isabeti bulamamıştı. Paul George’un sıcakken yolladığı şutlar, çeyreğin bitimine 6:17 kala skoru 38-28 yaptı.

İlk yarının bitimine 2:16 kala Marc Gasol’ün denemesinde Lakers sonunda ilk üçlüğünü bulabildi. Yine de bu üçlüğün ardından 10-0’lık seri yakalayan Clippers farkı 20’ye çıkarttı. Lakers, yarının sonlarına doğru farkı az da olsa indirmeyi başarsa da 53-38 Clippers üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci yarının başları, ilk yarıdakini hatırlatan cinsteydi. Clippers, şahane hücumlarla Lakers’ı tehdit etti. Üçüncü çeyeğin bitimine 10:05 kala Clippers’ın çeyrek başındaki 15 sayılık üstünlüğü 22’yi buldu ve skor 62-40 oldu.

Savunma üçüncü çeyreğin devamında sıkışırken hücumda durumlar tüm sezonki çirkinliğinde devam ediyordu. Tüm çeyrek boyunca 17 sayı üretip üst üste ikinci kez 20 sayının altında kaldılar. Son çeyreğe girerkenki 77-55’lik skor, maçın erken koptuğu anlamına geliyor ve hayli uzun bir garbage time vadediyordu.

Dördüncü çeyrekte Lakers, farkı koruyabilir durumdaydı. Bitime 7:24 kala skor 87-68’di ve Talen Horton-Tucker ve Montrezl Harrell takımı su üstünde tutabilmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Eninde sonunda, Lakers aradaki farkı kapatamadı ve Clippers rahat bir galibiyete yelken açtı.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/recap-lakers-offensive-woes-continue-in-easter-blowout-loss-to-clippers/2021/04/04/